„Lakers” nukarūnavo čempionus

Pirmuoju NBA finalo dalyviu tapo Vakarų konferencijos nugalėtojas Los Andželo „Lakers” klubas, serijoje iki keturių pergalių 4:1 įveikęs čempionės titulą praradusią San Antonijaus „Spurs” komandą.

Ketvirtadienį per penktas Vakarų konferencijos finalo rungtynes „Lakers” krepšininkai savo arenoje 100:92 (15:28, 27:20, 22:15, 36:29) po atkaklios ir permainingos kovos nugalėjo „Spurs” ir po 4 metų pertraukos grįžo į NBA finalą.

„Lakers” sugrįžo.
Per lemiamas rungtynes puikiai startavo svečiuose žaidę „Spurs” krepšininkai, antrame kėlinyje turėję net 17 taškų pranašumą (33:16), tačiau jaunesni „Lakers” krepšininkai nepasidavė ir iki didžiosios pertraukos varžovų pranašumą sumažino iki 6 taškų (48:42). Trečiame kėlinyje „Spurs” pavyko susigrąžinti dviženklį pranašumą, tačiau jau ketvirčio pabaigoje pakiliai tądien rungtyniavęs Kobe Bryantas pirmą kartą išvedė „Lakers” į priekį – 61:60. Ketvirtas kėlinys virto dar vienu naudingiausio NBA reguliariojo sezono žaidėjo K.Bryanto solo pasirodymu. Nepaisydamas akylos „Spurs” gynybos specialisto Bruce’o Boweno priežiūros „Lakers” lyderis pelnė 17 taškų ir San Antonijaus krepšininkams aikštę teko palikti nuleistomis galvomis.

„Lakers” ekipai K.Bryantas pelnė 39 taškus (2-14/24, 3-2/6, 1-5/5). Jam puikiai talkino ir kiti komandos draugai – Lamaras Odomas pridėjo 13 taškų, o Pau Gasolis – 12, sugriebė net 19 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 4 metimus.

Nukarūnuotų čempionų komandoje pasižymėjo įžaidėjas Tony Parkeris (23 tšk.), trigubą dublį atlikęs Timas Duncanas (19 tšk., 15 atk. kam. bei 10 rez. perd.).

NBA finale „Lakers” žais jau 29-ą kartą per klubo istoriją bei 23-ią kartą nuo 1961-ųjų, kuomet komanda iš Mineapolio persikėlė į Los Andželą. NBA čempionais „Lakers” krepšininkai yra tapę 14 kartų -devynis kaip Los Andželo ekipa bei penkis kaip Mineapolio komanda. NBA finalo kovos startuos birželio 5 dieną.

Legendinių kovų aidai

„Lakers” varžove NBA finale bus Rytų konferencijos čempionas – reguliariojo sezono nugalėtojas Bostono „Celtics” arba Detroito „Pistons”. Po penkių susitikimų pirmauja tris pergales iškovojusi „Celtics”. Šeštos konferencijos finalo rungtynės vyko vakar „Pistons” arenoje.

Su abiem komandomis Los Andželo ekipai teko ne kartą susitikti NBA finaluose. „Lakers” ir „Celtics” dėl čempionų vardo tarpusavyje kovojo 10 kartų ir pirmose 8 dvikovas triumfavo Bostono komanda (paskutinį kartą 1984 metais). 1985 ir 1987 metais pergales šventė legendinių NBA krepšinio asmenybių – Magico Johnsono ir trenerio Patto Riley vedami „Lakers” krepšininkai.

Su „Pistons” Los Andželo ekipa NBA finaluose kovojo 3 kartus – 1988, 1989 ir 2004 metais. Pirmoje serijoje sunkią pergalę šventė „Lakers” krepšininkai, tačiau jau po metų „blogieji berniukai” iš Detroito atsirevanšavo, laimėdami seriją sausu rezultatu 4:0. Kito komandų susitikimo teko laukti 18 metų. 2004-aisai paskutinį kartą „Lakers” lyderiai – Shaquilo O’Nealas ir K.Bryantas mėgino iškovoti čempionų žiedus. Jų kelyje į NBA viršūnę stovėjo naujieji „blogieji berniukai” iš Detroito, pranokę žvaigždėtą „Lakers” ekipą rezultatu 4:1. Po šio pralaimėjimo „Lakers” komanda išgyveno nelengvą atsinaujinimo etapą, tačiau per 4 metus subūrę jaunų ir pergalių trokštančių krepšininkų kolektyvą, jie pasiryžę sugrąžinti čempionų šventę į „Angelų miestą”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .