Politikai užsimojo švelninti bausmes kelių chuliganams

Seimo nariai užsimojo švelninti neseniai įsigaliojusias bausmes, kurios padeda tramdyti kelių chuliganus.
Speciali darbo grupė, kuriai vadovauja Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, jau parengė Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisas, rašo „Lietuvos rytas”.

Šios pataisos sušvelnintų gerokai sugriežtintas ATPK pataisas, kurios įsigaliojo nuo 2008 metų pradžios. Tuomet gerokai padidintos baudos už įvairius pažeidimus, išplėstas pažeidimų sąrašas, tarp bausmių – ir administracinis areštas bei automobilio konfiskavimas.

Tokie užmojai kelia nerimą Susisiekimo ministerijos vadovybei. Baiminamasi, kad neaiškūs politikų manevrai gali vėl pabloginti nuo metų pradžios gerėjusią padėtį šalies keliuose.

J.Sabatausko vadovaujama įvairių frakcijų parlamentarų bei valdininkų darbo grupė Seimo valdybos sprendimu buvo sudaryta dar 2005 metų vasarį. Jos veiklos rezultatai sukėlė šoką Susisiekimo ministerijos atstovams.

Supratęs, kad tylėti nebegalima, šios žinybos Saugaus eismo departamentas parengė specialią pažymą, kuria tikisi priversti politikus atsikvošėti.

Šiame dokumente politikams atvirai priekaištaujama, kad jie nepaiso gerėjančios padėties šalies keliuose, sietinos su nuo šių metų pradžios pradėjusiais galioti ATPK pakeitimais.

J.Sabatausko vadovaujamos darbo grupės nariai – ne vieninteliai parlamentarai, kuriems nepatinka griežti naujieji eismo įstatymai. Grupė Liberalų sąjūdžio frakcijos narių parengė įstatymų pataisas, švelninančias griežtą pradedančių vairuotojų atrankos ir mokymų tvarką.

Liberalų nepasitenkinimą sukėlė nuostata, kad visiems pradedantiems vairuotojams išduotas dvejus metus galiojantis laikinasis pažymėjimas į nuolatinį dokumentą pakeičiamas tik jiems užbaigus papildomus mokymus.

Tuo tarpu pats J.Sabatauskas teigia, jog šios pataisos yra nesusipratimas, kadangi Seimo darbo grupė, veikianti nuo 2005 metų jas parengė dar iki įsigaliojant giežtesnėms bausmėms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , .

3 atsiliepimai į "Politikai užsimojo švelninti bausmes kelių chuliganams"

  1. tulas

    cia lietuva, cia lietus lyja…. matyt seime kazkas panasaus….. 💡

  2. SSS

    Vaikyt sita seima…Bet ir ateje po rinkimu kiti-stebuklu nepadarys!

  3. xcv

    kaip saugos dirzus tai privalomas saugos pagalves veikiances padaryt.ne beveik ne viemas wv ar audi kaip pastebejau turi tik mulezus neisimtis ir mersai bmw

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.