Ezopas renkasi ekologišką transportą

Dabar, kai degalai pradeda panėšėti į prabangos prekę, daugelis vairuotojų kaskart su nerimu važiuoja į degalines. Bet tik ne ekstravagantiškasis Linas Karalius-Ezopas, kuriam degalai pastaruoju metu tampa vis mažiau aktualūs.

Žinomas pramogų pasaulio atstovas, buvęs Vilniaus savivaldybės darbuotojas, o dabar – viešosios įstaigos Jaunimo sveikatos ugdymo centro direktorius Linas Karalius-Ezopas su drauge Gintare propaguoja ne tik sveiką gyvenimo būdą, bet ir… ekologišką transportą. L.Karalius, anksčiau mėgdavęs didelius ir galingus automobilius, šiandien gatves skrodžia legendiniu motoroleriu „Vespa”, o kai to daryti neleidžia oro sąlygos, persėda į nediduką „Smart” automobilį. Maža to, jau netrukus vegetarizmo šalininkas Ezopas kartu su Gintare po Vilnių ir jo apylinkes važinės naujais „žaisliukais” – ekologiškais elektriniais motoroleriais, o į tolimesnes keliones leisis automobiliu, kuriame sumontuotas hibridinis variklis.

Po miestą – motoroleriu

L.Karalius LŽ tikino, kad mintis įsigyti ekologiškas transporto priemones kilo ne dėl nuolat brangstančių degalų. „Žinoma, benzino kainos verčia susimąstyti, tačiau mano ir Gintarės apsisprendimą važinėti ekologišku transportu lėmė susirūpinimas aplinkosauga. Norime ne tik prisidėti prie taršos mažinimo, bet ir propaguoti ekologiškas transporto priemones Lietuvoje”, – šypsodamasis kalbėjo Ezopas.

Kol naujieji „žaisliukai” dar neatkeliavo į Lietuvą, L.Karalius važinėja 1965 metų laidos motoroleriu „Vespa VBB 150”. Restauruotas kolekcinis modelis į Lietuvą atvežtas iš Italijos. Tiesa, buvusiam grupės ŽAS vokalistui jis gerokai paplonino piniginę. Per 10 tūkst. litų kainavęs motoroleris taip sužavėjo Liną, kad jis gerai pasirūpino naujosios dviratės transporto priemonės saugumu. „Prieš porą metų nenaudėliai pavogė mano pirmąjį motorolerį, todėl dabartinio apsaugai skyriau kur kas daugiau dėmesio. Kieme, kuriame stovi legendinė „Vespa”, sumontavau vaizdo stebėjimo kamerą, o patį motorolerį „prifarširavau” palydovinės sekimo įrangos. Taigi dabar bet kurią akimirką žinau, kur jis yra”, – LŽ pasakojo L.Karalius.

Kalbėdamas apie neseniai įsigytą transporto priemonę Ezopas akcentavo jos išskirtinumą. Jis pabrėžė skirtumą tarp naujojo ir antikvarinio motorolerio. „Seni daiktai mėgsta būti lepinami ir prižiūrimi. Su legendine „Vespa” reikia elgtis švelniai ir subtiliai”, – pridūrė neseniai įsteigto klubo „Vespa” įkūrėjas.

Atkeliaus iš Kinijos

Kai už lango pliaupia lietus, L.Karalius nuo motorolerio persėda prie nediduko „Smart” vairo. Šį automobilį Linas vadina žieminiu motoroleriu. „Jeigu lyja arba oras gana vėsus, renkamės keturratę transporto priemonę. Bet vos tik oro sąlygos tampa palankios, persėdame ant motorolerių ir drauge smagiai važiuojame”, – savo ir Gintarės pasirinkimą motyvavo Ezopas.

Kada jie visiškai atsisakys brangiais degalais varomų transporto priemonių, kol kas neaišku. Mat iš Kinijos dar neatkeliavo išsvajotieji elektriniai motoroleriai. Tačiau Linas jau dabar sako, kad nauji ekologiški „žaisliukai” netruks pritapti miesto gatvėse. „Per naktį iš elektros lizdo įkrovus energijos tokiu motoroleriu galima nuvažiuoti maždaug pusšimtį kilometrų. Dienai to visiškai užtenka, tačiau svarbiausia – nereikia pilti degalų ir teršti oro, kuriuo mes visi kvėpuojame”, – vardijo elektra varomų motorolerių pranašumus L.Karalius.

Į keliones – hibridu

Linas su Gintare ketina ir toliau plėtoti ekologiškų mašinų parką. Šią vasarą jie planuoja įsigyti elektrinį miesto automobilį ir kelioninį hibridą. Anot Ezopo, kai kurių Europos miestų gyventojai skatinami pirkti būtent tokius automobilius, nes jiems leidžiama važiuoti viešajam transportui skirta eismo juosta. Be to, elektriniam transportui įrengtos specialios stovėjimo aikštelės, kuriose galima greitai ir nemokamai įkrauti elektros variklį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.