Taikdarys atgulė amžino poilsio

Alytus atsisveikino su Afganistane žuvusiu seržantu Arūnu Jarmalavičiumi.

Tūkstančiai alytiškių vakar atsisveikino su A.Jarmalavičiumi prie Šv. Kazimiero bažnyčios ir „Klevų gatvės” kapinėse. Būreliai žmonių stoviniavo gatvėse, kai laidotuvių procesija važiavo pro šalį.

Palydėti kario į paskutinę kelionę atėjo draugai, pažįstami ir net tie, kurie niekada nebuvo jo sutikę. Žmones suvienijo netekties skausmas ir noras pareikšti užuojautą žuvusiojo artimiesiems – A.Jarmalavičiaus vaikams, žmonai, motinai, seseriai. Nebylus ir prislėgtas paskui karstą ėjo puskarininkis Valdas Kamandulis, iš Afganistano į tėvynę parlydėjęs draugo palaikus.

„Tai didžiausia auka, kurią gali duoti žmogus. Mes, pasilikę šioje žemėje, būsime dar atsakingesni priimdami savo sprendimus. Neužmiršime ir jo poilsio vietos, ir šeimos”, – kalbėjo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Gedulingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus, Seimo nariai, Alytaus apskrities ir miesto vadovai. Šventas Mišias Šv. Kazimiero bažnyčioje aukojo kariuomenės vyskupas Eugenijus Bartulis.

34 metų seržantas A.Jarmalavičius 16 metų tarnavo Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione. Per tą laiką buvo 13 kartų skatintas. Taikdariškoje misijoje Afganistane A.Jarmalavičius atliko žvalgybą, ėjo skyrininko, ginkluotės specialisto pareigas. Prezidentas Valdas Adamkus karį po mirties apdovanojo Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi.

Vakar po A.Jarmalavičiaus laidotuvių moraliai palaikyti Afganistane tarnaujančių karių į Goro provincijos sostinę Čačarganą išskrido kariuomenės vadas V.Tutkus. „Išsiaiškinsiu, kokios karių nuotaikos, jei bus palūžusių, parsivešiu namo. Siūliau artimo draugo netekusiam V.Kamanduliui savaitę pailsėti, pabūti su šeima, tačiau jis atsisakė ir į misiją grįš kartu su manimi”, – sakė jis.

Anot kariuomenės vado, antradienio naktis praėjo be išpuolių prieš lietuvių karius. Ramina tai, kad vietos bendruomenė nėra labai priešiškai nusiteikusi taikdarių atžvilgiu. Be to, po seržanto A.Jarmalavičiaus žūties į Čačarganą buvo permestos specialiosios pajėgos ir sustiprinta stovyklos apsauga.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.