Kanados užsienio reikalų vadovas atsistatydino dėl paliktų slaptų dokumentų

Kanados užsienio reikalų ministras Maxime’as Bernier (Maksimas Bernjė) pirmadienį atsistatydino, nes paaiškėjo, kad jis savo buvusios draugės, kuri kažkada buvo susijusi su organizuoto nusikalstamumo atstovais, bute paliko slaptus dokumentus.
Ministras pripažino, kad paliko slaptus dokumentus nesaugioje vietoje. Šalies premjeras Stephenas Harperis (Stivenas Harperis) jo atsistatydinimo prašymą patenkino.

Tačiau paskelbdamas apie savo pavaldinio atsistatydinimą S.Harperis pabrėžė, jog tai, kas įvyko, niekaip nesusiję su dabar jau buvusio ministro asmeniniu gyvenimu.

„Ministras Bernier sužinojo ir informavo mane, kad nesaugioje vietoje paliko slaptus vyriausybės dokumentus, – sakė premjeras. – Turima omenyje tik ši klaida (susijusi su dokumentais). Tai labai rimtas apsirikimas bet kuriam ministrui. Mes visada turime būti atsakingi už dokumentus, kurie pažymėti slaptumo žyma“, – sakė jis.

„(Jis) prisiėmė atsakomybę ir pasiūlė atsistatydinti „, – sakė premjeras.

Paaiškėjus detalėms apie 45 metų M.Bernier buvusią draugę Julie Couillard (Žiuli Kuijar), jis buvo vis labiau spaudžiamas pasitraukti.

J.Couillard sakė, kad M.Bernier balandžio mėnesį jos bute pamiršo vieną dokumentą. „Jis atėjo pas mane, paskui išėjo, o dokumentas liko pas mane“, – sakė ji prancūzų kalba transliuojamai televizijai TVA, kuri jos interviu parodė pirmadienį vakare.

Pasak jos, tą dokumentą ji atidavė vienam advokatui, kuris jį grąžino vyriausybei.

M.Bernier laikinai pakeis prekybos ministras Davidas Emersonas (Deividas Emersonas).

Pastarosiomis savaitėmis buvo kalbama, kad jo buvusi draugė J.Couillard anksčiau buvo susijusi su žmonėmis, kurie savo ruožtu buvo įsivėlę į organizuotą nusikalstamumą.Turima omenyje baikerių gauja „Pragaro angelai“.

Apie kokius dokumentus kalbama ir ar jais pasinaudojo kas nors iš pašalinių, nepranešama. Premjeras apie Užsienio reikalų ministerijos vadovo atsistatydinimą pranešė likus kelioms valandomis iki to, kai per Kanados televizijos kanalą turėjo būti parodytas interviu su J.Couillard.

Pirmadienį Kanados premjeras priėmė Ukrainos prezidentą Viktorą Juščenką. Po susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje į klausimą apie J.Couillard jis atsakė: „Neturiu jokių ketinimų reikšti pastabas apie buvusią ministro draugę. Aš to rimtai nevertinu“.

M.Bernier užsienio politikos žinybai pradėjo vadovauti pernai rugpjūtį, o dabar tapo pirmuoju ministru, skandalingai palikusiu konservatoriaus S.Harperio, kuris į valdžią atėjo po 2006 metų parlamento rinkimų, vyriausybę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.