Be draudimo poliso užsienyje – grėsmė netekti vairavimo teisių

Didėjant keliautojų automobiliais srautams po užsienio valstybes, draudikai perspėja, kad be privalomojo draudimo poliso užsienyje galima pakloti solidžias sumas ar net netekti vairavimo teisių. Statistika rodo, kad bendras išvykstamasis turizmas į užsienį per pastaruosius keletą metų išaugo daugiau nei 16 proc.

„Už vairavimą neturint draudimo poliso ar jam negaliojant užsienyje baudos labai griežtos ir priklausomai nuo šalies gali siekti daugiau nei 20 tūkst. litų. Pavyzdžiui, Airijoje, už tokį pažeidimą gresia baudos iki 2 tūkst. eurų (6900 litų), Prancūzijoje iki 3750 eurų (12937 litų.), o Anglijoje gali siekti net iki 5 tūkst. svarų (21600 litų). Už tokius pažeidimus gresia ne tik piniginės baudos, kai kuriose šalyse gali būti atimtos vairavimo teisės, transporto priemonės konfiskavimas ar net laisvės atėmimas”, – perspėja UADB „Ergo Lietuva” Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktorius Audrius Pilčicas.

Tuo tarpu baudos Lietuvoje be privalomojo vairuotojų draudimo siekia šiek tiek daugiau nei 80 litų.

Keliaujant automobiliu užsienyje privalu turėti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos dokumentą ir transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimo liudijimą arba žaliąją kortelę – vairuotojų civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą, galiojantį Europos ekonominės erdvės valstybėse (ES valstybės narės, Islandija, Norvegija, Lichtenšteinas) ir Šveicarijoje. Vykstant į valstybes, kurios nepriklauso „Žaliosios kortelės” biurui, būtina įsigyti ten galiojantį privalomąjį transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimą. Taip pat patariama turėti vykstančių į užsienį sveikatos draudimą.

Žalų administravimo procesas įvairiose šalyse skirtingas. „Jei eismo įvykis įvyko Europos ekonominės erdvės teritorijoje ar Šveicarijoje, tai pakaks pranešti apie jį policijai arba užpildyti eismo įvykio deklaraciją. Likusius formalumus galima sutvarkyti grįžus į Lietuvą, nes kiekviena šiose šalyse veikianti draudimo bendrovė turi atstovus Lietuvoje”, – sako A. Pilčicas. Tačiau jei į eismo įvykį patekote kitoje (ne Europos ekonominės erdvės) valstybėje, visus žalos atlyginimo klausimus reikėtų spręsti šalyje, kurioje įvyko eismo nelaimė.

Statistika rodo, kad transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimo vidutinė žala turtui Lietuvoje yra apie 1800 litų, o užsienyje – 9700 litų. Tuo tarpu vidutinė žala asmeniui Lietuvoje yra 2800 litų, o užsienyje siekia apie 28 tūkst. litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Be draudimo poliso užsienyje – grėsmė netekti vairavimo teisių"

  1. Melagiai

    Draudiku nesamones mulkint tautiecius anglijoje be draudimo bauda yra 1000£ o ne 5000£ ta tiksliai zinau 👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.