Teisės ir tvarkos komitetas neparėmė siūlymo kreipti į KT dėl „Leo LT“

Seimo Teisės ir tvarkos komitetas pasekė Ekonomikos komiteto pavyzdžiu ir neparėmė siūlymo „Leo LT“ kūrimą įteisinusį įstatymą apskųsti Konstituciniam Teismui (KT), pasiūlydamas iniciatoriams jį tobulinti.
Tokį sprendimą komitetas priėmė ketvirtadienį, tačiau šiuo klausimu dar tą pačią dieną žodį tars Seimas.

Siūlymą kreiptis į KT dėl nacionalinio investuotojų steigimo inicijavo opozicijai priklausančių konservatorių, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai.

Šią savaitę įsteigta nacionalinio investuotojo bendrovė „Leo LT“, turėsianti statyti naują atominę jėgainę ir elektros jungtis su Lenkija bei Švedija, steigiama, sujungiant valstybės valdomas „Lietuvos energijos“ ir Rytų skirstomųjų tinklų (RST) akcijas bei „NDX energijos“ valdomas bendrovės VST akcijas.

„Leo LT“ sutartys numato, kad „NDX energija“ valdys 38,3 proc. akcijų, valstybė – 61,7 proc. energetikos milžino akcijų.

Ignalinos atominės elektrinės pirmasis reaktorius buvo sustabdytas 2004-ųjų pabaigoje, o antrąjį galutinai sustabdyti numatoma 2009 metų pabaigoje.

Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija ketina statyti naują atominę elektrinę, kuri pradėtų veikti maždaug 2015-2018 metais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.