Garsusis Jono Meko centras – be rėmėjų

Politikų rietenos į nežinią klampina vos prieš pusmetį atidarytą Jono Meko vizualiųjų menų centrą. Iš intrigomis apipinto centro jau ėmė trauktis ir milijonus anksčiau žadėję rėmėjai.
Daugybė klausimų dėl centro ateities, migloti rėmėjų pažadai ir didžiulės skolos. Tokia šiandien yra garsaus išeivijos menininko J.Meko įkurto centro situacija, skelbia „Lietuvos rytas”.

Pasak dienraščio, miesto savivaldybėje vis garsiau kalbama apie tai, kad meno centrą vienas po kito palieka rėmėjai.

Praėjusiame savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje valdininkai stebėjosi, kaip šiuo metu skolų turintis centras dar žada įsigyti likusią Jurgio Mačiūno „Fluxus” kolekcijos dalį. Sostinės savivaldybė tam pinigų neskyrė, o rėmėjų pažadai skirti milijonus litų atrodo migloti.

„Oficialių duomenų, kad rėmėjai traukiasi iš centro, nėra. Tačiau neoficialiai girdėjome, kad ir vieni rėmėjai nebenori remti centro, ir kiti. Kodėl? Manau, tie rėmimai anksčiau buvo susiję su tam tikrais valdžios sprendimais. Šiaip sau niekas tokių dalykų nedaro”, – kalbėjo savivaldybės tarybos narys Vidmantas Martikonis.

Prieš metus sutartis dėl paramos pasirašę verslininkai J.Meko vizualiųjų menų centrui žadėjo skirti milijonus. Pavyzdžiui, bendrovė „Akropolis” centrui žadėjo skirti 9 milijonus litų. Statybų bendrovė „Ranga IV” sutartyje įsipareigojo skirti 5 milijonus litų.

Bendrovės „Akropolis” atstovai nutarė patylėti ir klausimus, ar planuoja toliau remti meno centrą, neatsakinėja. Bendrovės „Ranga IV” rinkodaros vadovė Dita Purlienė patikino, kad nutraukti rėmimą verslininkai negalvoja. „Kiek žinau, toks klausimas apskritai nebuvo svarstytas”, – teigė D.Purlienė.

Centro įkūrimo iniciatorius A.Zuokas pripažįsta, kad oficialiai niekas nenori sakyti, jog neberems centro.

„Yra viena kompanija, kuri savo įsipareigojimų centrui nevykdo. Tačiau ir sutarties nenutraukia. Kaip bus toliau, žiūrėsime. Faktas yra tai, kad kai kurie iš aukštas pareigas savivaldybėje užimančių politikų patys skambina centro rėmėjams ir ragina centro neberemti. Esą, priešingu atveju, dėl tų bendrovių bus priimti kai kurie savivaldybės sprendimai”, – tvirtino A.Zuokas.

Valdininkams nepasitenkinimų kelia ir J.Meko vizualiųjų menų centro administracijos veikla.

Neseniai savivaldybės tarybos kolegija posėdyje ketino svarstyti centro 2007 metų finansinę ataskaitą. Tačiau klausimą teko nukelti, nes jo nebuvo kam pristatyti.

„Finansinė ataskaita turėjo būti pristatyta iki gegužės 1-osios. Tačiau centro direktorius Kristijonas Kučinskas dabar atostogauja. Liko neatsakyta daug klausimų. Kaip centras įsigis likusią kolekcijos dalį, ar rėmėjai iš tiesų traukiasi. Direktorius šiek tiek vengia apie tai kalbėti”, – teigė V.Martikonis.

J.Meko vizualiųjų menų centro steigėja Vilniaus savivaldybė pernai centrui skyrė 388 tūkstančius litų. Rėmėjai centrui per metus skyrė milijoną 900 tūkstančių litų. Anot dienraščio, centro skolos šiuo metu siekia 165 tūkstančius litų.

Visiems 2008-iesiems savivaldybė skyrė 16 tūkstančių litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.