Olimpinis čempionas pasiilgo varžybų

Šiandien olimpinis čempionas Virgilijus Alekna pradės naują tarptautinių varžybų sezoną – Lietuvos disko metikas išmėgins jėgas turnyre Čekijoje. „Nekantriai laukiu šio starto. Jau metas įsitikinti, ar viską darau teisingai, rengdamasis svarbiausiam šių metų išbandymui“, – sakė dienraščiui lengvaatletis, turėdamas mintyje artėjančias Pekino vasaros olimpines žaidynes.

Čekų mieste Turnove turėtų įvykti pirmoji 2008-aisiais V.Aleknos ir pasaulio čempiono esto Gerdo Kanterio akistata.

– Virgilijau, ketinote tarptautinį sezoną pradėti gegužės 24-ąją Olandijoje, tačiau paankstinote planus ir pasirinkote Čekiją. Kodėl?

– Savo varžybų tvarkaraštyje šį tą pakeičiau, tačiau tai tik dėl tradicijos, nes stengiuosi kasmet pavasarį nuvykti į Turnovą. Jame jau dešimt metų rengiamas buvusio pasaulio disko metimo rekordininko, olimpinio čempiono Ludviko Daneko memorialas. Į šį turnyrą susirenka pajėgūs varžovai, kovojame tame pačiame stadione, kuriame Danekas 1964-aisiais pasiekė planetos rekordą. Man patinka renginio atmosfera, be to, esu kelis kartus užėmęs pirmąją vietą.

– Ar žinojote, kad po ilgų svarstymų startuoti Turnove nusprendė G.Kanteris?

– Girdėjau, kad čekai kvietė ir jį, tačiau patvirtinimo, jog estas tikrai atvyks, organizatoriai, mano žiniomis, laukė iki paskutinės dienos.

– Kaip, jūsų nuomone, susiklostys akistata su Estijos disko metiku ir kitais varžovais?

– Laukia sunki kova, o nugalės stipriausias. Ir Kanteris, ir kiti mano oponentai sezoną pradėjo įspūdingais rezultatais, tačiau tai – tik pradžia. Man šiuo metu svarbiausia – įsitikinti, ar per treniruočių etapą viską, ką buvau numatęs, padariau kokybiškai. Atsakymą į šį klausimą pateiks tik varžybos, todėl nekantriai jų laukiau.

– G.Kanteris atvyks iš JAV, kur pasiekė kol kas geriausią šio sezono rezultatą pasaulyje…

– Suprantu jūsų užuominą, tačiau aš neketinu specialiai vykti į Ameriką „gaudyti“ palankaus vėjo ir rekordų. Ten kai kuriose sporto bazėse tikrai labai palankios sąlygos siekti aukštų rezultatų, nors tų arenų nepavadinčiau klasikiniais stadionais – tik atvira erdvė be tribūnų, su aptvertais metimų sektoriais.

Pirmasis tarptautinis šių metų V.Aleknos startas taps akistata su pagrindiniu konkurentu į Pekino žaidynių medalius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.