Žvaigždėms pritrūko patrauklumo

Tautos prisikėlimo partija (TPP) vakar „Litexpo” rūmuose surengė steigiamąjį suvažiavimą. Tačiau jos atstovams gali tekti ruoštis dar vienam, nes šįkart susirinko per mažai steigėjų.

TPP steigėjai Arūnas Valinskas, Remigijus Vilkaitis, Linas Kunigėlis, Asta Baukutė, Vytautas Šapranauskas, Donalda Meiželytė, Česlovas Gabalis, Deivis Norvilas, Rūta Mikelkevičiūtė, Žilvinas Žvagulis, Tomas Augulis, Nerijus Juška, Stasys Povilaitis, Irena Starošaitė, Marius Berenis-Tru, Inga Valinskienė, Linas Karalius-Ezopas, Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, Kristupas Krivickas ir nemažai kitų pramogų pasaulio žvaigždžių turėjo patraukti šlietis prie partijos gausų būrį rėmėjų.

Prognozavo problemas.
Tačiau steigiamajame TPP suvažiavime dalyvavo tik 687 delegatai ar jų atstovai. Kad partija būtų registruota Teisingumo ministerijoje, reikia ne mažiau kaip tūkstančio steigėjų.

„Labai negerai. Jie turės didelių problemų registruodami partiją. Galutinį žodį pasakys Teisingumo ministerija. Tačiau neįsivaizduoju, kaip kitaip būtų galima suprasti įstatymą”, – taip situaciją vakar komentavo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Jis užsiminė, kad bendru sutarimu vakar išrinktam TPP pirmininkui gali tekti iš naujo šaukti partijos steigiamąjį suvažiavimą.

Ateina „be bajerio”

Pasidžiaugęs, jog ankstyvą sekmadienio metą nepramigo ir susirinko daug žvaigždžių, nuliūdinęs žiniasklaidą ir svečius, kad jokio koncerto nebus, A.Valinskas tvirtino, esą „partija į šalies politinį gyvenimą ateina rimtai, be bajerio”.

Jis atsakė ir į kitą nuolat pateikiamą klausimą – kas stovi už šio projekto? „Galiu prisiekti – niekas už mūsų nestovi. Mes neiname į senąją politiką. Yra tik du keliai – likti čia arba išvažiuoti. Nenorime išvažiuoti, norime, kad mūsų vaikai grįžtų namo iš užsienio, – kalbėjo A.Valinskas. – Nesiekiame nieko gąsdinti. Nesame vien „šoumenų”, nors mūsų ir daug, partija. Būsime atviri teisininkams, medikams. Scenos žvaigždės yra ir tam tikras pliusas, nes esame žinomi, tačiau neketiname laimėtų vietų Seime užleisti kokiems nors ekspertams.”

A.Valinsko teigimu, vien S.Povilaičio pavardė naujai partijai duoda labai daug, nors populiarusis estrados dainininkas net neketina balotiruotis į Seimą. Vienmandatėse apygardose kandidatūras turėtų kelti tik apie ketvirtadalį „šoumenų”, kitose varžysis teisininkai, medikai. A.Valinskas tikino, kad būsimi vienmandatininkai nenuvils rinkėjų. „Tikrai eis M.Berenis, R.Vilkaitis, aš pats. Bus tokių, kurie atliks ne tik atviruko vaidmenį, o realiai eis dirbti”, – sakė jis.

Nebijo, nors ne šventi

A.Valinskas teigė turįs informacijos, kad prieš TPP jau rengiamos kompromituojančios medžiagos spaudoje. „Niekas prie mūsų neprilips, nors ir nesame šventi. Stiprus ne tas, kuris muša, o tas, kuris atlaiko smūgius, – šūkiais prabilo „šoumenas”. – Darykite kaip per vestuves, kai prie altoriaus pasakoma, kas blogai, arba vėliau nutylama amžiams.”

Vienas toks „nešventas” TPP steigėjas, matyt, yra diskusijose aktyviai dalyvavęs buvęs diplomatas Aidas Puklevičius. Prieš kelerius metus jis atliko laisvės atėmimo bausmę už valstybės lėšų pasisavinimą ir iššvaistymą.

Už narystę nemokės

A.Valinskas susirinkusiems delegatams paaiškino, kokiomis vertybėmis remsis TPP. „Ne šūkių einame skanduoti. Nors pritariu šūkiui „Tvarka ir teisingumas”, kai du „tvarkiečiai” yra už grotų. Tai – tvarka. Dabar reikia laukti teisingumo, – dėstė jis. – Lietuvoje galimos dvi kryptys – pirmyn arba atgal. Mes eisime pirmyn!”

Partijos deklaracijoje rašoma, kad ji nesiekia pakeisti Lietuvos geopolitinės orientacijos, konstitucinės santvarkos ar politinės sistemos pagrindų. „Mūsų partija nėra antisisteminė. Priešingai – siekiame sutvarkyti mūsų valstybės politinę sistemą demokratiniais ir moraliais pagrindais. Siekiame, kad sumažėtų atskirtis nuo žmonių ir jų rinktos valdžios, politinės bendruomenės susiskaldymas ir susipriešinimas. Siekiame, kad išnyktų žmonių nusivylimas valdžia ir valstybe”, – rašoma deklaracijoje. Ją gražiausiu Lietuvoje balsu, anot partijos pirmininko, perskaitė aktorė D.Tamošiūnaitė-Budrė, o ne partijos lyderio žmona I.Valinskienė.

Suvažiavimas vyko sklandžiai, balsuota vienbalsiai. Tik po A.Valinsko replikos, kad vyksmas panašus į brandaus socializmo laikotarpiu vykusius komunistų suvažiavimus, atsirado keli „susilaikiusieji”. Dar viena gera žinia būsimiems TPP nariams – nereikės mokėti narystės mokesčio, aukos kas ir kiek norės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.