Kinijoje įvykęs drebėjimas buvo labiausiai pragaištingas nuo 1949 metų

Šią savaitę Kinijoje įvykęs žemės drebėjimas buvo labiausiai pragaištingas nuo 1949 metų, penktadienį šalies premjerą Wen Jiabao (Ven Dziabao) cituoja valstybinė žiniasklaida.
Be to, 7,9 balo žemės drebėjimas, kuris pirmadienį sukrėtė pietvakarinę Sičuano provinciją, nuniokojo didžiausią teritoriją nuo pat 1949-ųjų, kai buvo įsteigta Kinijos Liaudies Respublika, premjero žodžius cituoja naujienų agentūra „Xinhua”.

Šis drebėjimas buvo dar stipresnis nei 1976 metų Tangšano drebėjimas, ketvirtadienį vakare per susirinkimą gelbėtojų štabe Sičuano provincijos sostinėje Čengdu sakė Wen Jiabao.

Tas drebėjimas pareikalavo maždaug 240 tūkst. žmonių gyvybių, o pirmadienio drebėjimo aukų skaičius kol kas yra daugiau nei 50 tūkst., ketvirtadienį pranešė valstybinė televizija.

Wen Jiabao, kurį televizija ne kartą rodė laikantį vaikus ir teikiantį vilčių nuo drebėjimo nukentėjusiems žmonėms, gyrė tą „tvarką, kurią šalis išlaikė pastarąsias 80 valandų”, sakoma pranešime.

„Gyvybių gelbėjimas vis dar yra mūsų pagrindinis prioritetas, kol dar yra išgyvenimo vilties”, – sakė premjeras ir paragino išsaugoti socialinį stabilumą.

Wen Jiabao taip pat paragino pareigūnus ypatingą dėmesį kreipti ligų prevencijai ir sakė, kad būtina užtikrinti aprūpinimą maistu, vaistais ir palapininėmis.

„Privalome panaudoti visas savo jėgas ir bet kokia kaina gelbėti gyvybes. Gyvybė yra brangiausias dalykas”, – anksčiau per kitą susitikimą sakė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.