Vaikus auginančioms šeimoms bus taikomos mokesčių lengvatos

Nuo 2009 m. sausio 1 d. vaikus auginančioms šeimoms bus taikomos mokesčių lengvatos.

Tai numato ketvirtadienį priimtos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos, už kurias balsavo 87 Seimo nariai, susilaikė 7.

Pagal naują dokumentą, tėvams arba įtėviams, auginantiems vaikus iki 18 metų, taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių ar aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose (įskaitant ir akademinių atostogų laikotarpį), bet ne ilgiau iki jiems sukanka 24 metai, bus taikomos didesnės mokesčių lengvatos. Įstatymu nustatoma, kad neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) už pirmą vaiką (įvaikį) – bus 20 procentų pagrindinio NPD; už antrą vaiką (įvaikį) – 50 procentų pagrindinio NPD; už trečią ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) – 100 procentų pagrindinio NPD.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos taip pat numato, kad savivaldybių stipendijos gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma .

3 atsiliepimai į "Vaikus auginančioms šeimoms bus taikomos mokesčių lengvatos"

 1. .............

  Priėmus įstatymo pataisas vieną vaiką auginančių tėvų pajamos per mėnesį padidės 7,68 LTL, du vaikus auginančių – 38,40 LTL, tris vaikus auginančių – 56,16 LTL, keturis vaikus auginančių – 108,96 LTL, penkis vaikus auginančių – 161,76 LTL. Naujoji Sąjunga, surinkusi 58 tūkst. parašų siekė, kad vaikus auginantiems ir dirbantiems tėvams pajamų mokestis būtų sumažintas daugiau. Vieną vaiką auginantiems tėvams dėl sumažinto pajamų mokesčio būtų pridėta 69, du vaikus auginantiems – 138, tris vaikus auginantiems – 156, keturis vaikus auginantiems – 208, penkis vaikus auginantiems – 261 lito. Tokią paramą, kurią šiandien pasiūlė Seimas dirbantiems ir vaikus auginantiems tėvams yra tiesiog juokinga. 58 tūkst. piliečių, pritarusių kitam įstatymo projektui, kaip visada liko neišgirsti.
  Beje, priimtas įstatymas įsigalios nuo 2009 metų sausio 1 dienos.

 2. ...

  Jau matau kaip praturtesiu i menesi gaudama38.40 lt daugiau. Tiesiog nezinau kur toki turta reiks det.

 3. mama

  juokas neima, as auginu tris vaikus, ir tikrai per menesi isleidziu vienam vaikui daugiau nei 156.kosmaras. kai jie ten prisivoge i kisenes prisideje gerai jiems sneketi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.