J. Basanavičiaus gatvėje – tyla prieš audrą

Šį savaitgalį Palangos vasaros sezono atidarymo šventė labiau primins šermenis, – įsitikinę J. Basanavičiaus gatvės verslininkai.

Palangos politikų patvirtintose Triukšmo prevencijos taisyklėse yra punktas, draudžiantis dienos ir vakaro metu su specialia garso stiprinimo aparatūra muzikuoti lauke prie viešo maitinimo įstaigų ir pramogų įrenginių. Verslininkai „Vakarų ekspresą“ tikino, jog koncertuoti be šios įrangos – tiesiog neįmanoma.

Trečiadienį susirinkę barų ir kavinių savininkai kalbėjo neatsisakysią minties gyvo garso koncertais pasitikti sezoną, nors žino, jog savaitgaliui ruošiasi ir viešosios tvarkos sergėtojai.

J. Basanavičiaus gatvės verslininkai nekantraudami laukia atsakymo iš Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės, į kurią kreipėsi prašydami įvertinti galimai viešąjį interesą pažeidžiančias taisykles bei sustabdyti jų vykdymą.

Palangos miesto tarybos sprendimas supriešino kurorto viešbučių ir restoranų asociacijos narius. Vieni, pasirinkę „triukšmą“, iš asociacijos pasitraukė. Likusieji įteikė miesto merui Remigijui Kirstukui parašais patvirtintą raštą, kuris bus išsiųstas ir K. Vintilaitei.

Jame pritariama naujajai tvarkai ir pabrėžiama, kad asociacijos nariai nori dirbti bei konkuruoti civilizuotomis priemonėmis, o ne tokiomis, kurios kenkia kurorto įvaizdžiui.

Pasak asociacijos prezidento Gintaro Sičiūno, dainomis kaip „Ech, Odesa!“ Palangos įvaizdis smukdomas jau keliolika metų, ir atėjo laikas tam padėti tašką.

Galą triukšmui Palangoje šį savaitgalį skelbs ir miesto valdžia. Jos atstovai ketina kartu su policijos pareigūnais šventės metu rengti reidą ir bausti nepaklūstančius naujai tvarkai verslininkus.

J. Basanavičiaus gatvėje esančių barų „Safaris“, „Armėniški šašlykai“, „Jūros užeiga“, „Sutema“, „Pajūrio žibintas“ ir kt. savininkai, dar sezonui neprasidėjus, jau skaičiuoja nuostolius. Jie mano, kad uždraudus vadinamąjį gyvą muzikavimą, gatvė ištuštės ir teks sutrumpinti darbo laiką bei atleisti dalį darbuotojų.

Verslininkų grupė piktinosi, jog suskubus patvirtinti taisykles, nebuvo atlikti jokie šios gatvės triukšmingumo tyrimai. Dienraščiui vyrai pasakojo patys jį atlikę – nusipirkę vadinamąjį decibelų matuoklį ir nustatę, jog vien tik apsilankančių gatvėje žmonių keliamas triukšmas viršija nustatytą higienos normą.

„Kasdien čia vaikšto tūkstančiai. Ši gatvė niekada nebus rami. Ir eidavo jie čia tik todėl, kad vakarais galėdavo pašokti ir dainų pasiklausyti. Juk logika paprasta – nori linksmybių, eini ten, kur jų yra, nori tylos – lankaisi ten, kur ramu, o tokia yra visa likusioji kurorto dalis“, – karščiavosi barų ir kavinių savininkai.

Anot jų, įdomu, kaip priėmusi tokį sprendimą, Palangos miesto valdžia kontroliuos vasaros lauko koncertų salės veiklą, kur kone kas vakarą rengiami Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertai.

Triukšmo prevencijos taisyklių punktai kelia verslininkams ir daugiau klausimų, pavyzdžiui, ar ir šiemet bus rengiami koncertai bare kavinėje „Kupeta“, kurios savininkė, anot pokalbininkų, yra miesto Tarybos narė.

„Jei K. Vintilaitė mums negalės padėti, ieškosime kitų būdų, bet tikrai nenusileisime“, – piktinosi savininkai.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas G. Sičiūnas dėl prieš sezono atidarymą kilusio šurmulio J. Basanavičiaus gatvėje turi kategorišką nuomonę.

Anot jo, pagrindinėje Palangos gatvėje vaikščiojančios poilsiautojų minios neprivalo klausytis pigaus lietuviško arba rusiško „popso“.

„Skundžiasi tik 8 verslininkai, mes vienijame daugiau nei 40 narių, todėl tikrai neteisinga sakyti, jog nepatenkintųjų yra dauguma. O kas jiems trukdo investuoti į savo verslą ir įdėti daugiau fantazijos klientams prisivilioti? Galima groti akustinę muziką arba, pavyzdžiui, rengti spektaklius, gaminti skanų maistą“, – kolegoms išeitį siūlė G. Sičiūnas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , .

One Response to J. Basanavičiaus gatvėje – tyla prieš audrą

  1. Anupras

    Gal dar kopas isasfaltuokit! Tada dar tvarkingiau bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.