Policija stebės, ar internete neprekiaujama brandos egzaminų užduotimis

Artėjant brandos egzaminų sesijai, policijos pareigūnai visoje Lietuvoje stebės jaunimo susibūrimo vietas, domėsis jaunuolių užsiimama veikla.
Prieš kiekvieną egzaminą pareigūnai taip pat stebės virtualią erdvę ir bandys užkirsti kelią galimoms nusikalstamoms veikoms, pranešė Policijos departamentas.

Apie tai buvo kalbama policijos generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno ir Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktorės Danutės Šukienės susitikime trečiadienį.

Jo metu buvo aptartas abiejų institucijų bendradarbiavimas brandos egzaminų sesijos metu.

Pasak NEC vadovės, egzaminų užduotys internete dažniausiai platinamos paskutiniąją naktį prieš egzaminą. Ji užtikrino, kad iš NEC darbuotojų informacija tikrai neišplaukia.

V.Telyčėnas domėjosi, kaip bus organizuojamas NEC darbas, aptarė bendrą veiksmų planą.

Policijos vadovas atkreipė dėmesį, kad egzaminų sesijos metu ne tik pardavinėjamos užduotys.

Tokiu metu aktyviai veikia ir sukčiai, kurie apgaudinėja siūlydami pirkti neva egzaminų užduotis. Jis užtikrino, kad policija imsis visų būtinų priemonių, jog egzaminai nebūtų pardavinėjami, o Lietuvos gyventojai nebūtų apgaudinėjami.

Brandos egzaminų sesija Lietuvos mokyklose prasidės jau kitą savaitę – gegužės 19 dieną, pirmadienį.

Egzaminus laikys per 48 tūkstančius kandidatų, iš jų – daugiau nei 46 tūkstančiai yra šių metų abiturientai.

Lietuvių kalbos egzaminas yra privalomas brandos atestatui gauti. Šiemet lietuvių gimtosios kalbos brandos egzaminą ketina laikyti 42 684 mokiniai.

Kaip ir pernai, populiariausi iš pasirenkamųjų valstybinių ir mokyklinių brandos egzaminų yra anglų kalbos, matematikos, istorijos egzaminai.

Lietuvoje pastaraisiais metais kildavo skandalai dėl pardavinėjamų brandos egzaminų užduočių. Teisėsaugos pareigūnai buvo pradėję ikiteisminius tyrimus, tačiau kaltųjų taip ir nepavykdavo surasti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.