K. Glaveckas: kylanti infliacija Vyriausybei nė motais

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas prof. Kęstutis Glaveckas mano, kad didėjanti infliacija Lietuvoje rodo makroekonominį nestabilumą, kuris galų gale peraugs į gausias verslo bei socialines problemas.

Parlamentaras pastebi, kad infliacijos suvaldymo ir prasidedančio ekonomikos sąstingio problemos sudėtingumą lemia ne tik tai, kad Vyriausybė ilgą laiką ignoravo ir toliau ignoruoja antiinfliacinių priemonių taikymą, bet ir tai, kad žmonėms nesakoma visa tiesa apie infliacijos, didėjančio vartojimo ir skolinimosi pasekmes.

„Tikėjimas, kad infliacija pati natūraliai sumažės, yra nerimtas požiūris į ekonomiką. Finansų ministro pagyros apie veiksmingą propagandą mažinant gyventojų vartojimą ir skolinimąsi tėra tušti žodžiai“, – mano K. Glaveckas.

Svarbiausią reikšmę paklausos infliacijos mažinimui turi, anot jo, politinės aplinkybės ir Vyriausybės galios bei ryžtingumas. K. Glavecko teigimu, dažniausiai prieš rinkimus efektyvesnių antiinfliacinių priemonių panaudoti nepavyksta, o po naujų rinkimų tėra geras 100 dienų laikotarpis, per kurį Vyriausybė turi pradėti įgyvendinti antiinfliacines priemones.

K. Glaveckas mano, kad didžiulis išbandymas naujai Vyriausybei po Seimo rinkimų taps subalansuoto valstybės biudžeto sudarymas, kuriam įtakos turės didelės energetinės problemos 2009-2010 metais. Jo teigimu, 2009 metų valstybės biudžete neabejotinai turės būti numatytas žemas pajamas gaunančių asmenų pajamų indeksavimas, kuris gali pareikalauti iki 2 mlrd. litų.

Jeigu tokie infliacijos tempai išsilaikytų artimiausius penkerius metus, anot K. Glavecko, tai reikštų, kad kainos Lietuvoje padvigubėtų. „Jeigu infliacija per artimiausius penkerius metus sudarys 5-6 proc., vadinasi, kainos gali padidėti vidutiniškai 60-70 proc., ir tikėtina, kad per artimiausius 4-5 metus pasieks Europos Sąjungos kainų lygį. Tačiau darbo jėgos kaina, kuri yra gana smarkiai atsilikusi nuo Vakarų Europos, geriausiu atveju pasieks tik 50-60 proc. Vakarų Europos darbo jėgos kainos lygio“, – prognozuoja parlamentaras.

Seimo narys prof. K. Glaveckas teigia, kad svarbiausi paklausos infliacijos sumažinimo instrumentai yra Vyriausybės rankose, pirmiausia tai – valstybės išlaidų mažinimas, biudžeto subalansavimas ir nauja mokesčių politika, nuo kurių panaudojimo priklausys Lietuvos ūkio sėkmė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

4 atsiliepimai į "K. Glaveckas: kylanti infliacija Vyriausybei nė motais"

  1. x

    Tai kad ta atsiprasant vyriausybe jau seniai nieko gero nesugeba nuveikti. Kirkilas-pirpilas tik pasiputes pries TV pozuoja, o veiksmo jokio. Vargseliai…

  2. xx
  3. VVV

    netikejau,kad Kirkilas toks prastas vadovas

  4. yyy

    Tuoj mes visi vargseliais busim

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.