Lietuvoje nuostoliai dėl piratinės programinės įrangos išaugo iki 83 mln. litų

Neteisėtos programinės įrangos naudojimas asmeniniuose kompiuteriuose pernai Lietuvoje, palyginti su 2006 metais, sumažėjo vos vienu procentiniu punktu iki 56 procentų. Nors piratavimo lygis truputį mažėja, tačiau nuostoliai dėl piratinės produkcijos Lietuvoje auga – per metus jie padidėjo nuo 69 mln. iki 83 mln. litų.

Kasmetinio tyrimo apie piratinės įrangos naudojimą asmeniniuose kompiuteriuose daugiau kaip 100 pasaulio valstybių rezultatus paskelbė tarptautinė asociacija „Business Software Alliance“. Penktą kartą tyrimą atliko pasaulinė IT rinkos analizės ir tyrimų kompanija IDC.

„Akivaizdu, kad mūsų pažanga yra per lėta ir ateityje laukia ilga bei atkakli kova su neteisėtos programinės įrangos naudotojais ir platintojais. Juk didžiausią naudą, sumažinus neteisėtų programų naudojimą, pajustų pati valstybė ir visuomenė, nes vietoj patirtų nuostolių galėtume džiaugtis programinės įrangos gamintojų ir tiekėjų pelnu, kurio dalis mokesčių pavidalu tenka ir valstybei“, – sakė advokatų profesinės bendrijos „Pranckevičius ir partneriai“ advokatė Edita Ivanauskienė.

Pasak jos, per pastaruosius trejus metus Lietuvoje neteisėtos programinės įrangos naudojimo mastas sumažėjo beveik nepastebimai – nuo 58 proc. 2004 m. iki 56 proc. 2007 metais.

Tyrimo duomenimis, pernai neteisėtų programų naudojimas sumažėjo net 67-iose pasaulio valstybėse ir tik 8-iose jų jis išaugo. Nepaisant to, palyginti su 2006 m. tyrimo rezultatais, bendras pasaulyje piratinės programinės įrangos naudojimas išaugo 3 procentiniais punktais iki 38 proc.

ES mastu didžiausi piratinės įrangos platinimo ir naudojimo mastai užfiksuoti Bulgarijoje ir Rumunijoje (po 68 proc.) bei Graikijoje (58 proc.).

Liuksemburge neteisėta programine įranga naudojasi vos penktadalis, o Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Austrijoje – ketvirtadalis vartotojų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Lietuvoje nuostoliai dėl piratinės programinės įrangos išaugo iki 83 mln. litų"

  1. ????

    KAS PASKAIČIAVO? KUR PROTOKOLAI IR KITI BŪTINI PROCESINIAI DOKUMENTAI KUR ĮRODYTA TEISME?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.