UR ministras su kolegomis aptars ES ir Lotynų Amerikos bei Karibų šalių bendradarbiavimą

Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas dalyvaus Peru sostinėje Limoje vyksiančiame Europos Sąjungos ir Lotynų Amerikos bei Karibų šalių viršūnių susitikime.
Penktadienį Limoje susirinkę valstybių atstovai žada diskutuoti įvairiomis temomis, tačiau didžiausias dėmesys bus skiriamas bendradarbiavimo prioritetus atspindintiems klausimams: skurdui, nelygybei ir socialinei atskirčiai bei darniai plėtrai – aplinkai, klimato kaitai ir energetikai. Viršūnių susitikimo dalyviai taip pat ketina priimti bendrą deklaraciją.

pranešė URM.

Penktajame ES ir Lotynų Amerikos bei Karibų šalių viršūnių susitikime dalyvaus delegacijos iš 60 abiejų regionų valstybių.

Ketvirtadienį Limoje vyks parengiamasis ES Lotynų Amerikos bei Karibų šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame Lietuvai atstovaus URM sekretorius Oskaras Jusys. Šiame susitikime bus aptarti migracijos, kovos su narkotikais ir jų platinimu, Lotynų Amerikos regioninės integracijos ir tarpkultūrinio dialogo klausimai.

ES ir Lotynų Amerikos bei Karibų šalių strateginė partnerystė plėtojama nuo 1999 metų. Abu regionus sieja bendri tikslai žmogaus teisių, demokratijos, gero valdymo, daugiašališkumo ir socialinės sanglaudos srityse.

ES yra didžiausias investuotoja ir pagalbos plėtrai tiekėja Lotynų Amerikos ir Karibų regione bei viena svarbiausių regiono prekybos partnerių, šioje srityje atsiliekanti tik nuo JAV.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.