Sevastopolio likimą turi išspręsti tarptautinis teismas, mano Lužkovas

Sevastopolis, kaip SSRS ir Rusijos karinė jūrų bazė, niekada nebuvo perduotas Ukrainai ir turi būti grąžintas Rusijai, pareiškė žurnalistams Maskvos meras Jurijus Lužkovas, kuris sekmadienį buvo atvykęs į Sevastopolį dalyvauti Juodosios jūros laivyno 225 metų iškilmėse.
„Sevastopolio klausimas turi būti perduotas į tarptautinį teismą. Mes kalbame apie galimybę normaliai ir pagal įstatymus išspręsti šį klausimą, ir jis turi būti išspręstas tarptautiniame teisme“, – sakė J.Lužkovas.

„Aš oficialiai kreipiuosi į mūsų valstybės vadovybę, į Valstybės Dūmą ir Federacijos Tarybą, kad vėl būtų iškeltas Sevastopolio klausimas“, – pareiškė meras.

Jis pažymėjo, kad „Sevastopolis visada buvo sąjunginės reikšmės miestas ir buvo tiesiogiai pavaldus SSRS vyriausybei“.

Kalbėdamas vėliau Sevastopolio jaunimui jūrininkų klube J.Lužkovas priminė, kad 1948 metais Sevastopolis buvo atskirtas nuo Krymo ir pavadintas savarankišku administraciniu vienetu – SSRS karine jūrų baze.

Pasak jo, vėliau, kai sovietų lyderis Nikita Chruščiovas perdavė Krymą Ukrainai, jis „nepasistengė viso to gerai įforminti, ir viskas buvo perduota, pamiršus paminėti Sevastopolį“.

„Iki šiol pagal istorinius dokumentus Sevastopolis niekada nebuvo perduotas Ukrainai“, – pabrėžė Maskvos meras, patikindamas, kad Rusijoje atsiras valstybės veikėjų, kurie atkreips rimtą dėmesį į šias aplinkybes.

Rusijos regionų partija išreiškė viltį, kad iš aukštų Rusijos vadovybės atstovų lūpų nepasigirs pareiškimų, provokuojančių konfliktą tarp abiejų šalių.

Tokią nuomonę pareiškė Regionų partijos frakcijos lyderio pavaduotoja Ana German, komentuodama J.Lužkovo pastabas.

„Aš tikiu, kad iš Rusijos pirmųjų politikų lūpų tikriausiai tokių pareiškimų nepasigirs“, – sakė ji.

Tuo tarpu Ukrainos liaudies partijos lyderis, „Mūsų Ukraina -Liaudies savigyna“ frakcijos narys Jurijus Kostenka sekmadienio vakarą pareiškė, kad į Maskvos mero pareiškimą turi reaguoti Ukrainos URM.

„Pono Lužkovo provokacijos dėl Ukrainos teritorinio vientisumo vyksta beveik 10 metų“, – sakė J.Kostenka, pridurdamas, kad Maskva „negali susitaikyti su Ukrainos nepriklausomybe“.

„Viskas, ką daro Rusija Ukrainos atžvilgiu yra tik kėlimas tos įtampos Kryme, kuria pasinaudodama Rusija nori daryti įtaką Ukrainai“, – pabrėžė deputatas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.