Teismas sprendžia, ar palikti E.Lementauską už grotų

Vilniaus apygardos teismas sprendžia, ar pagrįstai kyšininkavimu įtariamam buvusiam Vilniaus vicemerui Evaldui Lementauskui žemesnės instancijos teismas pagrįstai skyrė mėnesio trukmės suėmimą.
Teismo posėdyje penktadienį suimtasis nedalyvavo, jo interesams atstovavo advokatas Vytautas Sviderskis.

V.Sviderskis mano, kad kardomasis suėmimas – per griežta kardomoji priemonė jo klientui. Tuo tarpu Vilniaus apygardos prokuratūra prašo palikti galioti suėmimo sankciją.

Ar skundas bus patenkintas, paaiškės pirmadienį po pietų.

Suimtas E.Lementauskas jau praleido lygiai dvi savaites – balandžio 24 dieną Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas patenkino prokuratūros prašymą ir suėmė tuometinį vicemerą.

Įtariama, kad E.Lementauskas bandė papirkti opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos narį Vidą Urbonavičių.

Bylos duomenimis, pernai lapkritį ir gruodį tuometinis Vilniaus vicemeras kavinėje kelis kartus buvo susitikęs su konservatoriumi V.Urbonavičiumi ir prašė politinės paramos.

E.Lementauskas baiminosi, kad tarybos posėdyje jam bus surengta interpeliacija, todėl susitikęs su V.Urbonavičiumi prašė nebalsuoti už nepasitikėjimą. Už tai konservatoriui buvo pažadėta 140 tūkst. litų. Jeigu jo balsas būsiąs naudingas, pažadėta duoti daugiau pinigų.

E.Lementauskas su V. Urbonavičiumi susitiko dar keletą kartų ir vicemero kabinete. Už ,,politinę paramą“ konservatoriui buvo siūlomos įvairios sumos.

Įtarus kyšininkavimu buvo sulaikytas, o vėliau tai pat mėnesiui suimtas Miesto plėtros komiteto pirmininko pavaduotojas Gintaras Kazakas. Jis taip pat apskundė suėmimą.

Sveikatos ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Audriui Butkevičiui paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

E.Lementauskas, G.Kazakas ir A.Butkevičius į Vilniaus mieto tarybą buvo išrinkti ,,Tvarkos ir teisingumo“ sąraše. Šios partijos atstovas yra ir miesto meras Juozas Imbrasas.

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas pritarė suimto E.Lementausko atsistatydinimui bei jo ir dar dviejų korupcija įtariamų „tvarkiečių“ narystės partijoje suspendavimui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.