Jaunimas ruošiasi kilti į kovą su klimato kaita

Jau ne pirmus metus skamba grėsmingi žodžiai apie klimato kaitą, šiltnamio efektą sukeliančių medžiagų pavojų mūsų planetai. Tačiau iki šiol negirdėti, kaip būtų galima sumažinti į aplinką išskiriamo anglies dvideginio kiekį. Vienintelė iniciatyva – įvairių prieštaravimų sulaukęs Kioto protokolas – vis stringa.

Todėl visos viltys šiuo metu dedamos į jaunimą. Kurti neužterštą aplinką – tokį tikslą iškėlė Britų tarybos pradedama vykdyti Europai skirta pasaulio klimato programos kampanija „Iššūkis Europai“. 15-oje Europos šalių bus atrinkti aktyvūs 18–35 metų jaunuoliai, jie taps vadinamaisiais klimato advokatais.

Ką turės daryti klimato advokatas? Britų tarybos projektų vadovė, projekto „Iššūkis Europai“ Lietuvoje koordinatorė Danguolė Kiznienė žada, jog veiklos tikrai pakaks.

„Į projektą patekę žmonės ieškos ir vystys naujas, realias ar dar nerealizuotas idėjas, kurios gali pakeisti visuomenės elgesį, verslo praktiką, šalių politiką. Išgrynintos idėjos bus pristatytos plačiajai visuomenei, ekspertams, filantropams, komercinėms organizacijoms ir verslininkams. Taip pat reikės siekti, kad idėjos būtų įgyvendintos praktiškai“, – veiklos pobūdį aiškino D.Kiznienė.

Kiekvienas klimato advokatas per pirmus darbo metus projektui turės skirti apie 150 val. „Šis valandų skaičius neturėtų gąsdinti. Nuo pačių projekto dalyvių priklausys, kaip bus organizuojamas darbas. Skatinsime ir virtualų dalyvių darbą, todėl suderinti studijas ar darbą su įsipareigojimais projektui turėtų būti įmanoma“, – tikino projekto „Iššūkis Europai“ Lietuvoje koordinatorė.

Projektas tęsis trejus metus. „Pirmi metai yra patys svarbiausi. Nuo jų priklausys, kaip projektas vystysis toliau. Taip pat planuojame, kad projektas plėsis ir į kitas Europos ir pasaulio šalis“, – sakė D.Kiznienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.