Kriminalinis rekonstruojamos degalinės krikštas

Nukentėjo ginkluotiems plėšikams pasipriešinęs statybvietės sargas

Naktį į pirmadienį Vaišvydavoje aidėjo šūviai. Sužeidus šios gyvenvietės Didžiojoje gatvėje rekonstruojamos degalinės sargą, pagrobta apie 150 kg svorio vibroplokštė WACKER, naudojama grunto bei betono tankinimui.

Išgąsdinti pavyko

Jau pirminė informacija apie šį įvykį nieko gero nežadėjo. Apie pusę dvylikos nakties Vyriausiojo policijos komisariato budėtojui pranešta, kad Vaišvydavoje – susišaudymas.

Vienų šaltinių teigimu, skambino pakeleivingo automobilio vairuotoja, kurią važiuojančią Vaišvydavos Didžiąja gatve, susistabdė sužeistas sargas, dar iki galo neišsipančiojęs iš lipnios juostos.

Kitų šaltinių duomenimis, tai buvo taksi automobilis, kurio vairuotojas pranešė apie nelaimę ir policijai, ir greitosios medikams.

Operatyvinei grupei vykstant į išpuolio vietą, sužeistasis jau rengtas skubiai operacijai. Tik jos metu paaiškėjo, kad išgąsčio būta per didelio: žaizda sargo pilve tebuvo paviršinė.

„Pilvas tik apdegintas paraku, – pasakojo vakar „Kauno dienai“ užpultojo kolegos. – Kriminalistai įsitikinę, kad plėšikai iš turėto medžioklinio šautuvo buvo išėmę šratus: pagąsdinimui paliktas tik parakas“.

Beginklis prieš šautuvo vamzdį

Išpuolis surengtas UAB „Olemantas“ užsakymu rekonstruojamos Vaišvydavos degalinės teritorijoje. Statybvietės generalinis rangovas – UAB „Investicinių projektų vykdymo grupė“. Šios bendrovės apsauga budi statybvietėje ir naktimis.

Atrodo, plėšikai, kurių buvo trys, žinojo, kad naktimis statybvietę saugo žmogus. Šią prielaidą patvirtina kaukės, dengusios nusikaltėlių veidus.

Tąnakt budėjęs penkiasdešimt ketverių L.L. prieš vienuoliktą vakaro išgirdo amsint lauke pririštą kiemsargį šunį – beveislį atklydėlį, priglaustą statybininkų.

Išėjus laukan pažiūrėti, ko amsi šuo, beveik kaktomuša susidurta su dviem kaukėtomis žmogystomis. Vieno iš jų rankoje buvo ginklo vamzdis. L.L. dar mėginęs nukreipti šį kojos spyriu į šoną, bet pasigirdo šūvis. Šauta iš maždaug vieno metro atstumo.

Nors L.L. tarnybos tikslais išduotas pistoletas „CŽ“, į triukšmą lauke sargas išėjęs be ginklo. Pastarasis paliktas operatorinėje, kaip ir mobilusis telefonas.

Scenarijų teko keisti

Po šūvio sukniubusį L.L. plėšikai dar apspardė – už tai, kad šis, būdamas atletiško sudėjimo, bandė jiems priešintis.

Gulintįjį spardė dviese. Taikė į galvą. Apie tai šiandien byloja mėlynės aukos veide bei kaktoje.

Po to L.L. surištas lipnia juosta ir paliktas likimo valiai. Plėšikai, kurie, kaip paaiškėjo, turėjo dar vieną bendrininką ir buvo atvykę automobiliu, išsigabeno ne tik minėtą statybos darbų įrenginį – vibroplokštę WACKER, naudotą ruošiant gruntą trinkelių klojimui, bet ir asmeninius sargo daiktus, prigriebtus įpuolus į operatorinę. Iš jos pagrobtas ne tik minėtas savigynai išduotas ginklas, bet ir mobilusis telefonas, sargo striukė, 300 litų, banko kortelė, vairuotojo pažymėjimas, automobilio „Pontiac Transporter SE“ registracijos liudijimas, techninės apžiūros talonas bei draudimo polisas.

Plėšikų grobis įvertintas 7000 litų. Bandė jie pagrobti ir sargo automobilį „Pontiac“, tačiau neįveikė jame įrengto „slapuko“.

Dar to nebuvo

Kaip vakar „Kauno dienai“ teigė laikinai UAB „Investicinių projektų vykdymo grupė“ vadovaujantis Tautvydas Tamošiūnas, per penkerius metus jų bendrovė Lietuvoje pastatė apie aštuoniasdešimt degalinių. Tačiau su tokiu akibrokštu susidūrė pirmą kartą.

Pasak pašnekovo, pagrobta vibroplokštė tik daug sveria. Pagal parametrus ji – žoliapjovės dydžio, tik aukštesnė: įsikelti šį įrenginį į automobilį – dviejų stipresnių vyrų jėgoms. Vienintelė pagrobtos vibroplokštės paskirtis – panaudojimas kitose statybvietėse. Neatmetama, kad privačiose.

T.Tamošiūno duomenimis, L.L. dirba jų bendrovėje apie trejus metus. Iki šiol savo pareigas vykdė gerai.

Medikų prognozėmis, ilgai ligoninėje sužeistasis neužsibus: L.L. bendradarbiai neslepia džiaugsmo, kad viskas dar palyginti laimingai baigėsi.

Policijai reikia pagalbos

Nusikaltimo aplinkybes tiriantys Kauno vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai prašo visuomenės pagalbos. Kol kas vienintelė detalė, kuria jie gali džiaugtis, – apie šį įvykį pranešta pakankamai greitai – maždaug už pusvalandžio. Tiek laiko prireikė surištam sargui išsilaisvinti kojas ir, išbėgus į gatvę, susistabdyti pakeleivingą automobilį (plėšikai paliko jį ir be telefono, o rekonstruojama degalinė – nuošalioje vietoje, laukuose).

Policija prašo mačiusiuosius tąnakt, tarp 22.50 ir 23.30 val., iš minėtos Vaišvydavos Didžiosios gatvės statybvietės išvažiuojantį įtartiną automobilį paskambinti šiais telefonais: 30 33 36,
30 34 67 arba 02. Šiais telefonais laukiama ir kitos vertingos informacijos apie šį nusikaltimą.

Greta Čižinauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.