Temidė policininko skriaudikui buvo gailestinga

Miesto ūkio departamento Komunalinio skyriaus darbuotojas V.Baltaduonis, išgirdęs nutarimą, apsiverkė.

Jis nubaustas minimalia tūkstančio litų bauda už tai, kad lėkė keliu Suvalkai-Marijampolė-Kaunas 148 kilometrų per valandą greičiu, nors toj vietoj (likus 13 kilometrų iki laikinosios sostinės), kur įvyko nelaimė, leistinas 90 kilometrų per valandą greitis. Be to, V.Baltaduoniui palikta teisė vairuoti. Nors nuo sausio 1-osios sugriežtinus atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, jam mažų mažiausiai grėsė bauda nuo 1000 iki 1500 litų su teisės vairuoti automobilį atėmimu nuo 1 iki 3 mėnesių.

Pateko į pasalą?

Kaip jau rašėme, balandžio 11-osios pavakarę smarkiai viršijęs leistiną greitį, V.Baltaduonis partrenkė su radaru kelkraštyje stovintį Kauno rajono patrulių būrio specialistą Romą Piką. 44 metų pareigūnui dviejose vietose lūžo šeivikaulis, sutrenkta galva. „Jeigu būčiau nespėjęs reaguoti ir atšokti pusę žingsnio į šalį, kažin, ar šiandien kalbėtumėmės”, – vakar LŽ teigė R.Pikas. Jau mėnesį jis gydosi ambulatoriškai. Medikų spėjimu, gydysis dar mažiausiai mėnesį.

Kaip tvirtina komisariato vadovai, tą pavakarę, kai buvo sužalotas R.Pikas, vyresnybės iš Vilniaus nurodymu vyko reidas. V.Baltaduonis LŽ įtikinėjo, kad, jo duomenimis, ten buvo pasala, surengta kokiam kontrabandininkui ar narkotikų kurjeriui. Anot jo, tik įvykus nelaimei paaiškėjo, kad sulaikytas ne tas asmuo. Tada neva sužeistojo kolegos, kurių buvo nemažas būrys, skubiai sušoko į netoliese buvusį autobusiuką ir pasišalino.

Neslėpė nusivylimo

„Žmogaus fantazijai ribų nėra!” – taip V.Baltaduonio prielaidas komentavo sužaloto policininko kolegos. Vienus jų vakarykštis teismo nutarimas papiktino, kitus – nuvylė. „Apmaudu, kad toks šiurkštus pažeidimas taip švelniai įvertintas”, – neslėpė pašnekovai. Pats sužalotasis, išgirdęs apie nutarimą iš LŽ, pratrūko piktai juoktis. „To ir reikėjo tikėtis Lietuvoje, nes įstatymai čia rašomi ne teismams, kurie, pasirodo, aukštesni už juos! – piktinosi R.Pikas. – Jeigu taip baudžiama už policininko sužalojimą tarnybos metu, tai ko tada tikėtis kelių erelio partrenktam paprastam piliečiui?! Manau, policija šį nutarimą turėtų apskųsti.”

V.Baltaduonis išėjo iš teismo laimingas, nors ir užverktu veidu. „Tikrai nutarimo neskųsiu”, – pasižadėjo teisėjai buvęs Šilainių seniūnas, kuris dar prieš kelias minutes prašė „nebausti finansiškai – geriau fiziškai”. Valdininkas sakė sutinkąs dirbti vakarais ir savaitgaliais. „Jeigu neteksiu vairuotojo pažymėjimo – neteksiu ir darbo, – įrodinėjo teismui, teigdamas, kad, pagal einamas pareigas, privalo važinėti po miestą ir tikrinti, kaip remontuojamos gatvės. – Jeigu neteksiu darbo, dviese su ligota dukra iš menkos 900 litų pensijos neišgyvensime. Nors labai sunkiai verčiamės ir iš dabartinės mano algos – vos 900 litų į rankas.”

Nauja versija

V.Baltaduonis graudino teismą ne tik sunkia „eilinio savivaldybės darbuotojo” materialine padėtimi. Vakar jis pateikė jau kitokią, negu avarijos vietoj, greičio viršijimo versiją. Sužeistojo kolegos tada LŽ pasakojo, kad V.Baltaduonis teisinosi nesutariantis su žmona. Dėl to ir nesusikaupęs kelyje, ir gėręs raminamųjų vaistų, dėl to pareigūnų vežtas patikrinti į Priklausomybės ligų centrą.

Vakar teisme jis jau pasakojo skubėjęs pas sunkiai sergančią 21 metų dukrą, kuriai naktimis reikia net deguonies kaukės. Dėl to kelios dienos iki avarijos ir paėmęs iš banko paskolą vaistams. Beje, ne pirmą – prieš tai už skolintus pinigus apšiltino langus, pirko 10 metų senumo automobilį „Saab 95”. „Buvau susinervinęs – po pokalbio telefonu su dukra jos veidas stovėjo akyse, tespėjau pamatyti 13-o kilometro stulpelį. Šis skaičius mane persekioja visą gyvenimą… Gal ir viršijau greitį – ten nuokalnė”, – aiškinosi V.Baltaduonis.

Gandas apie susitaikymą

Skelbdama nutarimą, teisėja atsižvelgė ir į tai, kad V.Baltaduonis neturi galiojančių nuobaudų. 66 metų pažeidėjas LŽ įtikinėjo vairuojantis automobilį jau 47 metus, tačiau dar nepadarė nė vienos, net ir techninės, avarijos.

„Per 18 tarnybos policijoje metų tokio vairuotojo dar nebuvau sutikęs,” – taip apie V.Baltaduonį sakė R.Pikas. Pareigūnas paneigė gandus apie taikymąsi su jį sužalojusiu valdininku. „Na, ir kas, kad jis man skambino kitą dieną ir verkdamas atsiprašinėjo, – teigė sužalotasis. – Aš jam nieko nežadėjau. Be to, dar nėra kraujo tyrimo rezultatų…” LŽ žiniomis, Kauno rajono apylinkės prokuroras, perėmęs avarijos aplinkybių tyrimą iš sužeistojo kolegų policijoje, tokio dokumento dar negavo. „Ten nieko nebus, – LŽ tikino V.Baltaduonis. – Kelios valandos prieš įvykį buvau išgėręs labai silpną tabletę – gydytoja nuramino, kad ji negalėjo turėti jokios įtakos.”

Dar ne pabaiga

Prokurorai V.Baltaduonio dar oficialiai neapklausė – laukiama medikų išvadų dėl policininko sužalojimo, kad būtų galima suformuluoti įtarimą. „Viską lems medikų išvados, – sakė bylą tiriantis prokuroras. – Nežymaus sveikatos sutrikdymo atveju byla net būtų nutraukta. Tik šiuo atveju to jau, atrodo, nebus. Nors ir lieka susitaikymo galimybė, nelygu, ką nustatys medikai.”

Nesusitaikius V.Baltaduoniui mažų mažiausiai gresia bauda iki 13 tūkst. litų, areštas nuo 15 iki 90 parų arba laisvės atėmimas iki 3 metų, tačiau teismus jis moka sugraudinti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.