Prezidento patarėjas pasigenda strateginio Vyriausybės elgesio

Prezidento balsas Seime negirdimas, o Vyriausybė nepateisino lūkesčių ir neišnaudojo progos klestint ekonomikai sutvarkyti valstybės finansus bei atlikti svarbiausias reformas, apgailestauja šalies vadovo patarėjas ir prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Ramūnas Vilpišauskas.
R.Vilpišauskas „Verslo žinioms“ teigė, jog turint galvoje dabartinę politinę padėti Seime, kai kurie sprendimai gali būti priimti tik po rinkimų, tačiau pažymėjo, jog aukštojo mokslo ar sveikatos apsaugos reformų poreikis nesumažėjo ir ateityje nesumažės.

Prezidento patarėjas taip pat leido suprasti, jog premjero Gedimino Kirkilo užuominas apie progresyvinius mokesčius jis vertina kaip pasiūlymą „tik dėl akių“.

R.Vilpišauskas sakė manąs, jog Vyriausybė nepateisino vilčių ir neįsiklausė į prezidento pasiūlymus siekti Lietuvai svarbių strateginių tikslų, neapsiribojant tik „gaisrų gesinimu“.

„Strateginio Vyriausybės elgesio nematau. Proga pasinaudoti didžiausiu per šį nepriklausomybės laikotarpį ekonomikos augimu, atrodo, jau praleista. Dabar planuojama biudžetą subalansuoti kitąmet, bet tai padaryti bus kur kas sunkiau“, – tvirtino R.Vilpišauskas.

Ekonomikos specialistas R.Vilpišauskas prognozavo, jog būsimi ketveri metai bus lemiami ir parodys, ar Lietuva įgis pagreitį ir judės ES vidurkio link, ar stagnacija vidaus politikoje persikels ir į ekonominį sąstingį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.