Naujoji partnerė susižavėjusi A.Bižoku

„Mes džiaugiamės, kad radome vienas kitą”, – apie Arūną Bižoką sakė naujoji lietuvio šokių partnerė Katiuša Demidova. Jiedu kartu beveik pusę metų. Buvusi garsi klasikinių šokių pora A.Bižokas ir Edita Daniūtė išsiskyrė praėjusių metų rudenį, kai ši susilaukė vaikelio.

Nuolat keliaujantis vienas geriausių pasaulio šokėjų trisdešimtmetis A.Bižokas vėl lankysis Lietuvoje. Čia su naująja partnere metais jaunesne K.Demidova rytoj pasirodys 43-iąjį kartą Kaune rengiamame „Gintarinės poros” konkurse. Iš Londono atvykusi pora atliks parodomąją programą. Tai bus pirmasis A.Bižoko ir K.Demidovos pasirodymas drauge Kaune. Vilniuje pora šoko praėjusį savaitgalį vykusiame Vilniaus šokių festivalyje.

Buvę partneriai susitaikė

Priminsime, kad A.Bižokas su buvusia partnere E.Daniūte išsiskyrė praėjusių metų rudenį, kai ši susilaukė vaikelio. E.Daniūtė, sužinojusi, kad jos partneris ketina šokti su kita ir pereiti į profesionalų lygą, supyko, net pavadino jį išdaviku. Šiuo metu buvusių partnerių santykiai pagerėję. Nurimus aistroms, jie pasikalbėjo, moteris pripažino, kad jos reakcija buvo pernelyg audringa. „Išsiaiškinome ir tikrai vienas kitam pykčio nejaučiame. O dabar tiesiog nėra galimybių daugiau bendrauti”, – LŽ sakė šokėjas.

Pora šokių kolektyve „Sūkurys” šoko šešiolika metų. Jiedu tapo daugkartiniais pasaulio ir Europos čempionatų prizininkais.

Džiaugiasi, kad susitiko

A.Bižokas dabartinę partnerę K.Demidovą iš matymo pažinojo seniau. Aplinkybės lėmė, kad jie tapo šokių pora. „Tuo metu abu neturėjome partnerių, o gerą porininką susirasti sunku. Nusprendėme pabandyti”, – prisiminė šokėjas. Kol kas abu patenkinti. „Mes džiaugiamės, kad radome vienas kitą”, – šypsojosi K.Demidova.

Šokėjai sau labai reiklūs. A.Bižoko nuomone, taip yra geriausia, nes nereikia vienam iš kito reikalauti tobulumo. Spindinčiomis akimis mergina pritarė partneriui: „Geriau ir būti negali. Toks jausmas, kad išsipildė visos svajonės.”

K.Demidova 12 metų šoko su anglu Jonathanu Wilkinsu. Ši pora yra tapusi pasaulio čempionatų prizininke. Paklausta, kodėl po tiek metų išsiskyrė su partneriu, šokėja subtiliai išsisuko nuo atsakymo. A.Bižokas LŽ užsiminė, kad tai įvyko dėl asmeninių poros priežasčių.

Namai ten, kur keliauja paštas

A.Bižokas ir K.Demidova teigė gyvenantys lėktuve. Jų namai visur – Londone, kur šiuo metu rengiasi prestižiniam Blekpulo (Anglija) šokių festivaliui, Lietuvoje, kur nebe pirmą sykį atvyksta į organizuojamus renginius. „Sakau, jog gyvenu ten, kur keliauja mano paštas”, – juokėsi rusė. Vis dėlto pagrindinė šokėjų buveinė – Niudžersis, esantis už 30 km nuo Niujorko.

Praėjusį savaitgalį K.Demidova mūsų šalyje viešėjo pirmąjį kartą. Nors per Vilniaus šokių festivalį jai neteko susipažinti su Lietuvos sostine, ji tikisi, kad tai padarys artimiausiu metu. „Man čia labai gražu”, – sakė mergina.

Pasaulio vicečempionai

„Gintarinėje poroje” nėra šokėjų profesionalų varžybų, todėl mes ruošiame parodomąjį numerį”, – teigė A.Bižokas. Su savo partnere K.Demidova jis perėjo iš mėgėjų lygos į profesionalų. Nors kartu šoka vos pusmetį, jie jau iškovojo sidabro medalius pasaulio pirmenybėse Anglijoje. „Šis atvejis, kai perėję į profesionalų lygą iš karto tapome antri, yra vienetinis”, – džiaugėsi šokėjas. Paprastai tokios poros patenka į dešimtuką, retais atvejais – į šešetuką. A.Bižokas vardijo profesionalų lygos pranašumus: geresni, reikšmingesni konkursai, didesni piniginiai prizai, platesnės šokėjų galimybės. Profesionalų konkursai yra aukščiausio lygio. Juose varžosi tik geriausi. Be to, profesionalai šokėjai gali turėti mokinių, o baigę karjerą – tapti šokių konkursų teisėjais.

Savoje šalyje pranašas nebūsi

Nors A.Bižokas yra Lietuvos pilietis, o K.Demidova – Rusijos, pora atstovauja JAV. Tam yra keletas priežasčių: Lietuvoje nėra daug profesionalų, čia neorganizuojamos profesionalų varžybos, be to, šiai porai atstovauti JAV yra paprasčiau – tereikia darbo vizos arba žalios kortos.

Vis dėlto pasaulio vicečempionas tikisi, kad Lietuvoje kada nors taip pat vyks profesionalų konkursai, kuriuose jis galės atstovauti gimtajai šaliai. „Nepamirštu Lietuvos. Čia organizuoju renginius, kad padėčiau vystytis šokių kultūrai ir kuo dažniau čia grįžčiau”, – sakė šokėjas. Praėjusį savaitgalį Vilniuje vykusio šokių festivalio vienas organizatorių buvo A.Bižokas. Renginyje dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos bei JAV poros.

Festivalyje buvo nauja šokėjų kategorija – profesionalas šoka su pradedančiuoju. Lietuvoje tai tampa populiaru įvairiuose šou projektuose, tačiau ne rimtuose konkursuose. O Amerikoje tokie pasirodymai labai mėgstami. Pasirodymą su savo mokine Bethia Liu parengė ir A.Bižokas, jie atstovavo Lietuvai. „Bethia pati manęs paprašė, kad parengtume šokį ir pasirodytume festivalyje Vilniuje”, – šypsojosi mokytojas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.