I.Rinau pralaimėjo dar kartą

Nors Apeliacinis teismas nerado pagrindo atnaujinti procesą dėl klaipėdietės Ingos Rinau trimetės dukros grąžinimo į Vokietiją, moteris nenuleidžia rankų. Kovodama dėl teisės auginti dukrą, ji ketina išnaudoti visas galimybes.

Pritrūko naujų faktų

Trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas atmetė I.Rinau bei Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro prašymus ir neatnaujino proceso dėl trimetės moters dukros Vokietijos pilietės Luisos Rinau perdavimo į savo kilmės šalį.

Teismas taip nusprendė todėl, kad naujų aplinkybių byloje nepaaiškėjo, o taikant įstatymą klaidų nepadaryta. Procesas galėtų būti atnaujintas, jeigu taptų žinoma apie anksčiau negirdėtus esminius faktus. Apeliacinio teismo teigimu, vaiko grąžinimas į jo kilmės šalį nepažeidžia vaiko interesų, kadangi Vokietijoje yra realios galimybės bei sąlygos juos apsaugoti.

Žalos neįžvelgė

Teisėjų kolegija įsitikinusi, kad nėra rizikos, jog grąžinus mergaitę jai būtų padaryta fizinė arba psichinė žala ar kad ji paklius į kitokią netoleruotiną situaciją.

Remiantis teismų praktika, netoleruotinomis sąlygomis, leidžiančiomis taikyti Hagos konvencijos išimtį ir vaiko negrąžinti, laikoma narkomanija, žiaurus elgesys su vaiku, karo padėtis, vaiko motinos arba tėvo asocialumas ir panašios aplinkybės.

Teismas pabrėžė, jog grąžinamas į kilmės šalį vaikas gali patirti nepatogumų. Tačiau jei tai būtų laikoma vaiko interesų pažeidimu ar žala, tai neteisėtai išvežto vaiko beveik niekada nebūtų galima grąžinti. Teismo manymu, trimetė Luisa patirs laikinų sunkumų, tačiau Vokietijoje mergaitei bus suteikta reikiama pagalba.

Nesulaukia paramos

Vakar I.Rinau sakė, kad Apeliacinio teismo sprendimas ją nuliūdino, bet nesumažino pasiryžimo išnaudoti visas teisėtas galimybes kovoti dėl teisės auginti dukrą pačiai.

Moteris stebėjosi, kad būdama tvarkinga mama nesulaukia paramos iš savo valstybės įstatymų vykdytojų.

„Mano vaikai yra gerai prižiūrėti, turi puikias gyvenimo sąlygas, kiekvienas po kambarį, aš dirbu, tačiau palaikymo sulaukiu tik iš eilinių žmonių. Tokią teismų poziciją suprantu ir galiu komentuoti tik kaip visišką abejingumą savo šalies piliečiams. Jeigu galima nespręsti, tai kam spręsti. Tikrai kreipsiuosi į Aukščiausiąjį teismą ir išnaudosiu visas kitas galimybes. Tai dar tikrai ne pabaiga“, – Apeliacinio teismo sprendimą komentavo I.Rinau.

Kol bylinėjamasi, antstolio, įpareigoto paimti mergaitę iš motinos ir perduoti ją tėvui, veiksmai sustabdyti.

Tęsiasi antrus metus

2006 metų liepą mergaitės motina, gavusi vaiko tėvo leidimą, išvažiavo su dukra į Lietuvą, iš kur pranešė nežadanti sugrįžti. Motina turėjo buvusio sutuoktinio sutikimą dviem savaitėms išvežti mergaitę į Lietuvą. Teismai pripažino, kad jos išvežimas yra teisėtas, tačiau mergaitės laikymas Lietuvoje be tėvo sutikimo ir pasibaigus nustatytam terminui yra neteisėtas. Vaiko globos klausimų Lietuvos teismai šioje byloje nesprendė – tai Vokietijos teismų kompetencija.

Daug kartų nagrinėję, grąžinti ar ne buvusių sutuoktinių klaipėdietės Ingos ir vokiečio Michaelio Rinau dukrą į Vokietiją, teismai yra priėmę skirtingus sprendimus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

5 atsiliepimai į "I.Rinau pralaimėjo dar kartą"

 1. nesuprantu

  Ko ji cia plesosi? Vistiek aisku, kad mergaite augins tevas, tegu ir auga pas ji. Abu tures po vaika… Juk ne koks narkomanas, ne asocialus yra, o normalus zmogus. Pagalvoju, kad tokiu vyru Lietuvoj butu kaip tas vokietis… Musiskai lietuviai atvirksciai, bega nuo savo vaiku, nesirupina, net alimentu nemoka. O cia mergaite tures viska apie ka kitos tik pasvajoti galetu, gales mokytis prestizinese mokyklose. Manau, tevas labai ja myli ir padarys viska del dukros geroves. Patarciau poniai Ingai nusileisti ant zemes, o jei ne tokiais savo veiksmais dar isprovokuos situacija, kad jai niekas net neleis dukros pasiimti atostogu, paprasciausiai niekas jau netikes, kad ji dar karta nepagrobs mergaites nuo tevo. Va dada bus tikrai sunku, kai vaikas gyvens su tevu, o pamatyti ji galesi tik tevui dalyvaujant. Laikykis Inga.

 2. as

  manau musu teisesauga nieko verta, kaip galima atimti vaika is motinos ir duoti kaskiokiam daunui. apsurdas toj lietuvoj, aisku pakiso hitleris teismui kisiuka ir viskas isspresta. 🙄

 3. skaitytojas

  pasaliniams sunku pasakyti,nes mes nezinome tikros tiesos,mano manymu gal vokietis draskosi,noredamas irodyti savo galybe,o is kitos puses,gal jis uz ta vaika gaus dideles pasalpas.nu,netikiu,kad vokietis draskytusi is dideles meiles.NETIKIU.

 4. mama

  Ne taip lengva atiduoti vaiką kad ir geram tėvui.Turiu trys vaikus ir,jei neduokdie tektų su vyru išsiskirti,dėl vaikų draskyčiausi taip pat.Vyresni vaikai, jie jau daugmaž patys apsisprendžia,tačiau tokiems mažyliams ,kaip Ingos dukrytė, labiau reikia mamos.Juolab ,kad mama visada buvo šalia,o tektų išvažiuoti pas beveik svetimą žmogų.Kiek suprantu,mažylė nesupranta vokiškai,o tėtis nemoka lietuviškai.Psichologinė trauma vaikui garantuota ir be psichologo čia neapsieisi.Antra vertus,gal Lietuvoj gimstamumas jau per didelis ,kad taip lengvai atimam vaikus iš tautiečių ir atiduodam kitataučiams.O gal teisėjai vadovaujasi nuostata ,kad „svajonių Europoj“vaikui bus geriau nei „skurdo Lietuvoj“,nors ir su psichologinėm traumom…

 5. Gaila

  Aisku, labai gaila mamos, taciau, kaip bebutu ziauru, visada reikia atsakingai galvoti pries, o ne po…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.