„Eurokūdikiams” jau ketveri

Tik Europos Parlamento narys Šarūnas Birutis, puoselėdamas prieš ketverius metus sumanytą tradiciją, sveikina 2004 metų gegužės 1-ąją, Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną, gimusius vaikus ir kartu su jais švenčia gimtadienį. Kiti buvę sveikintojai vaikus seniai pamiršo.

Pirmasis „euriukas” yra vilnietis Žilvinas Pierskis. Prieš ketverius metus gimusį berniuką iškilmingai sveikino tuometinis Vilniaus meras Artūras Zuokas ir užsienio reikalų ministras Antanas Valionis. Abu įsipareigojo tapti pirmojo „euriuko” globėjais, tačiau viskas ta vienkartine akcija, kai vienas įteikė 500, o kitas – 1000 litų čekius, ir baigėsi. Vakar A.Valionis, prašomas prisiminti savo ankstesnius „įsipareigojimus”, net nesuprato, apie ką yra kalbama, ir numetė telefono ragelį.

Žilvino mamytė Irena Čiučiurkaitė LŽ pasakojo, kad europarlamentaras Šarūnas Birutis – vienintelis politikas, kuris nepamiršo tą svarbią Lietuvai dieną gimusių vaikų. Anot jos, sūnus dar per mažas, kad suvoktų, kas yra ta Europos Sąjunga, tačiau savo gimtadienio jau laukia, nes žino, kad jam ir jo likimo draugams bus surengta šventė. Beje, pirmasis „euriukas” dar nė sykio nebuvo išvykęs iš Lietuvos. Mama mano, kad jo pirmoji kelionė svetur bus į Latviją ar Lenkiją pas ten gyvenančius gimines.

„Įdomu stebėti, kaip auga vaikai, susieti Lietuvai reikšmingos datos – gegužės 1-osios. Tai karta, nepaženklinta „homo sovieticus” ženklu ir galbūt simboliškai įpareigota Lietuvoje įtvirtinti tikrąją demokratiją, keisti sustabarėjusį mąstymą bei garsinti mūsų šalį. Jiems, jų tėvams ir artimiesiems ši diena svarbi asmeniškai, nes tai didžiulė šeimos šventė. Man ši data asocijuojasi su reikšmingomis permainomis Lietuvoje, mūsų šalies perėjimu į naują gyvenimą, kitokią valstybės kokybę. Mums visiems tai didžiulė šventė: ir šeimoms, ir valstybei”, – kalbėjo Š.Birutis, visus sveikindamas tokia gražia proga.

Europarlamentaras nuo pat vaikų gimimo stengiasi palaikyti ryšį su jų šeimomis, rūpinasi mūsų šalies „euriukais”, padeda daugiavaikėms ar vargingiau gyvenančioms šeimoms. Š.Biručio duomenimis, 2004-ųjų gegužės 1 dieną iš viso Lietuvoje gimė 58 „euriukai”. Nuolatiniai kontaktai palaikomi su pusšimčiu „euro kūdikių”. Tai – vienas europarlamentaro veiklos projektų.

Šiais metais vaikai ir jų tėveliai kviečiami į „Keistuolių teatrą” pasižiūrėti spektaklio „Mano senelis buvo vyšnia” ir į Klaipėdos lėlių teatro spektaklį „Katinėlis ir gaidelis”. Po renginio sukaktuvininkų tradiciškai lauks gimtadienio tortas ir dovanėlės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.