Vyriausybė pagaliau patvirtino mokytojų algų didinimą

Vyriausybė posėdyje antradienį pritarė mokytojų algų didinimui pagal Seimo nutarime įtvirtintus rodiklius.
Balandžio pradžioje Seimas nutarė didinti mokytojų algas nuo gegužės 1-osios 10 proc., o nuo rugsėjo – dar 15 procentų. Tuo metu Vyriausybė vasarį patvirtintoje ilgalaikėje programoje 2008-2011 metams siūlė atlyginimus ir nuo gegužės, ir nuo rugsėjo kelti po 10 proc.

Antradienį ministrų kabinetas pritarė pakoreguotai programai.

Priėmus minėtą Seimo nutarimą programai papildomai reikės dar 189 mln. litų. Juos numatyta paimti iš Privatizavimo fondo, mokytojams atiteks Nacionalinio stadiono statyboms numatytos lėšos.

Kaip sakoma Vyriausybės nutarime, iš viso šios programos įgyvendinimui reikės beveik 2,8 milijardo litų, iš kurių 2008 metais – 306 mln. litų (biudžete buvo numatyta 117 mln. litų), 2009 metais – 1,1 milijardo litų, 2010 metais – 898 mln. litų, 2011 metais – 464 mln. litų.

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas buvo tapęs vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje ir supriešino mokytojus, politikus bei mokinius.

Kai kurios mokytojų profsąjungos nuo kovo 3-iosios buvo paskelbusios neterminuotus streikus reikalaudamos, jog atlyginimai dar šiais metais iš viso vidutiniškai didėtų 50-čia proc. Pedagogai streikus šiuo metu yra sustabdę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

2 atsiliepimai į "Vyriausybė pagaliau patvirtino mokytojų algų didinimą"

  1. ka gi,

    patys kalti, 10 metu nekele algu, dabar ir ateinancios vyriausybes pajaus sita biudzeto deficita, nes mokytojai jau papilde skurdziu gretas (juk ne visi mokytojai desto tiksliuosius ir humanitarinius dalykus, kad gatetu prisidurti prie algu korepetitoriaudami)

  2. p.s.

    o kad vyriausybe nerado lesu (o galejo rasti), neatimdama is stadiono statybu fondo,- tai jau ne mokytoju, o vyriausybes problemos ir nekompetencija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.