Vasara pajūryje prasidės gegužę

Šiemet vasaros sezonas pajūryje prasidės kaip niekad anksti – per ilgąjį savaitgalį gegužės pradžioje. Kurortų verslininkams tai net tik džiaugsmas, bet ir rūpestis: jau dabar reikia rasti sezoninių darbuotojų, kurie padirbėtų vos penkias dienas, mat tikrasis sezono įkarštis prasidės gerokai vėliau.

Ilgasis paskutinio pavasario mėnesio savaitgalis turėtų tapti tikra turistinio sezono pajūryje pradžia. Tai pripažįsta ir pajūrio verslininkai, ir valdininkai.

Apšilimas prieš vasarą.
Verslininkai tikina, kad jie jau pasirengę poilsiautojų antplūdžiui. Palangos verslininkas Gintaras Sičiūnas LŽ tikino, kad pirmasis gegužės savaitgalis bus savotiška įžanga, per jį bus galima patikrinti, ar tinkamai pasirengta vasaros sezonui.

„Nuo tos dienos ims veikti beveik visos sezoninės kavinės Palangoje ir Šventojoje, – sakė verslininkas. – Jau po dviejų savaičių, gegužės 18-20 dienomis, Palangoje bus oficialiai pradėtas vasaros sezonas. Tad šis savaitgalis mums bus puikus apšilimas prieš vasarą.”

Pasak vieno Palangos viešbučio direktoriaus Arūno Grigalausko, jo vadovaujamame viešbutyje sezonas prasidėjo gerokai anksčiau. „Kadangi mes dirbame visus metus, tad ir per pastaruosius savaitgalius viešbutis buvo beveik pilnas. Tačiau artėjantis šventinis savaitgalis primena vidurvasarį, tomis dienomis laisvų vietų nebeturime – visi kambariai jau užsakyti. Kadangi ir orus gerus pranašauja, ir pliažai jau bus sutvarkyti, galime drąsiai teigti, kad vasaros sezonas prasideda.”

Palangos viešbučiuose ir svečių namuose vienu metu prieglobstį gali rasti 17 tūkst. poilsiautojų, o privačiame sektoriuje – dar 9 tūkstančiai.

Darbui – savi kadrai

Kadangi tikrasis sezonas pajūryje prasidės gerokai vėliau, ilgąjį savaitgalį atidaromoms kurortų kavinėms ir pilnėjantiems viešbučiams tenka kviestis papildomų darbuotojų kol kas labai trumpam. Tuo labiau kad į darbą dar negali kibti tebesimokantys studentai ir moksleiviai, kurie kurortų darbdavius gelbsti vasarą.

Tačiau verslininkai nenori pripažinti, jog taip anksti sukomplektavus savo darbuotojų kolektyvą jiems kils sunkumų.

„Kai sezoninio verslo srityje sukiesi jau 15-16 metų, žinai, ką daryti, – gyrėsi šventojiškis verslininkas Gintautas Rekašius. – Mes turime tam tikrą būrį žmonių, su kuriais seniai bendradarbiaujame, todėl prireikus sukviesti juos į darbą nesunku. Sudėtingiau tiems, kurie tą verslą tik pradeda.”

Dirbs visa šeima

Pajūryje kavinių, barų ir pramogų verslą plėtojantys verslininkai darbuotojų pradeda ieškoti jau balandį – skelbimai pasirodo ne tik ant dar nedirbančių vasaros linksmybių vietų durų, bet ir internete.

Atrodo, kad susirasti sezoninį darbą nėra sudėtinga, tačiau rasti darbuotoją – sunku. Kaip pažymi patys pajūrio verslininkai, jų ieškoma visur ir net juntama konkurencija tarp kavinių, ypač artėjant ilgiausiam Lietuvoje savaitgaliui.

„Tikimės išties daug lankytojų, todėl rengiamės atsakingai. Virtuvės darbuotojų mums netrūksta, todėl skaniais patiekalais galės mėgautis kiekvienas užsukęs į mūsų restoraną. Tačiau žinodami, kad klientams labai svarbu būti laiku aptarnautiems, turime per mažai ir dar vis ieškome padavėjų. Neslėpsiu, kad dirbsime visa šeima, dukra net savo drauges kalbina padėti”, – LŽ pasakojo vieno Palangos restorano savininkė Rūta.

Proga užsidirbti

Pasak jos, norintieji padirbėti tik šį ilgą savaitgalį dažnai prašo išties nemažo atlygio, tačiau jų uždarbis priklausys nuo to, kokią apyvartą restoranas turės.

UAB „Čilija” rinkodaros skyriaus vedėjas Mindaugas Gumauskas LŽ sakė, kad pačioje įmonėje vyksta darbuotojų rotacija, dalis jų iš kitų Lietuvos miestų pačių pageidavimu bei sutikimu yra skiriami padirbėti į pajūrio kurortus. „Restoranų direktoriai iš anksto planuoja darbuotojų poreikį tiek šioms šventinėms dienoms, tiek ir kitu piko laiku, tam sudaro specialius grafikus, kad galėtų tinkamai aptarnauti „Čilijos” svečius”, – sakė jis.

Klaipėdos turizmo mokyklos, rengiančios viešbučių ir restoranų darbuotojus, direktoriaus pavaduotoja Ilona Stasiulienė tvirtino, kad nė vienas Palangos verslininkas į mokyklą nesikreipė ir pagalbos komplektuojant personalą neprašė. Galbūt ir todėl, kad iš anksto žino mokyklos nuostatą šiuo klausimu.

„Mūsų nuostata tokia, kad mokykloje reikia mokytis, o ne dirbti. Jei moksleivis 8 valandas pasimokęs eis į darbą, kuris trunka apie 12 valandų, kada jis ilsėsis? Ir kokia mokslo kokybė gali būti pavargus ir neišsimiegojus. Aišku, būna tokių moksleivių, kurie dirba, tačiau tai jie daro savarankiškai, be mokyklos vadovybės žinios”, – pripažino I.Stasiulienė.

Jūra dar šalta

Pasak Palangos turizmo informacijos centro direktorės Alos Valužienės, ilgajam gegužės savaitgaliui visuose kurorto viešbučiuose neliko laisvų vietų. „Nedaug ką gali pasiūlyti ir privačiai apgyvendinimo paslaugas teikiantys palangiškiai, didžioji dauguma jų būstų užsakyti iš anksto, – apgailestauja pašnekovė. – Nenuostabu, juk per ilgąjį savaitgalį į Palangą atvyks labai daug svečių. Nes ne kiekvienas gali sau leisti savaitgaliui nuskristi į Turkiją. O ir Lietuvos pajūryje, pasak sinoptikų, tomis dienomis orai bus tinkami poilsiui, be to, ir įvažiavimo rinkliavos į kurortą dar nebus. Tad svečių laukiame tikrai daug.”

Palangos savivaldybės Komunalinio skyriaus specialistas Bronius Gulbickas pažadėjo, kad išsiilusieji saulės vonių turės galimybę pasikaitinti pajūryje: „Pliažai valomi, o iki gegužės pradžios paplūdimiuose bus įrengta ir 30 persirengimo būdelių. Nors mes, palangiškiai, gegužės mėnesį jūroje dar nesimaudome, tačiau iš kitų Lietuvos miestų atvykę poilsiautojai dažniausiai mėgsta pabraidyti po šaltą jūrą.”

Pasak B.Gulbicko, poilsiautojams tikrai netrukdys į paplūdimį iš baržos jūroje pilamas smėlis, galbūt taps net atrakcija.

Į Neringą – grožėtis

Pagyvinti žiemą apmirusį gyvenimą rengiasi ir Neringa. Šiemet šis kurortas ketina prisidėti prie pirmąjį gegužės savaitgalį sostinėje vyksiančio gatvės muzikos festivalio. Tačiau pageidaujančiųjų dalyvauti šiame renginyje kol kas nėra labai daug.

Pasak Neringos savivaldybės mero pavaduotojo Arūno Burkšo, į šį kurortą važiuojama pailsėti ir pasigrožėti gamta, o ne triukšmauti. „Muzikos galima pasiklausyti ir Vilniuje, ir kituose miestuose, – sakė valdininkas. – Tad jei čia nebus daug grojančiųjų, nedaug prarasime. Tačiau, mano duomenimis, šventinį savaitgalį Neringoje tikrai bus daug poilsiautojų. Kai kuriose apgyvendinimo įstaigose jau nebėra laisvų vietų.”

Kurorto sezonas šiemet Neringoje oficialiai bus pradėtas tik birželio pradžioje. Tik tomis dienomis iki galo bus sutvarkyti ir poilsiautojams parengti visi Kuršių nerijos paplūdimiai, kuriuose budės ir gelbėtojai. Nuo gegužės 16-osios veiks tik pagrindinis Nidos paplūdimys.

Pasak A.Burkšo, Neringoje yra tik apie 600 vietų automobiliams pastatyti. Todėl vis garsiau raginama į šį kurortą verčiau važiuoti dviračiu. „Tuo labiau kad nuo pat Smiltynės iki Nidos driekiasi puikus asfaltuotas dviračių takas, vingiuojantis pro vaizdingas vietoves.”

Šią vasarą bus atidžiau kontroliuojami dviratininkai, važiuojantys automobiliams skirtais keliais. Čia bus pastatyta daugiau dviračių eismą draudžiančių ženklų.

„Važiuoti tuo siauru keliu nesaugu ir patiems dviratininkams, – perspėjo A.Burkšas. – Be to, jie kelia pavojų ir važiuojantiesiems automobiliais. Siūlyčiau nerizikuoti, o važiuoti dviračių taku.”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.