Rusija ir ES netrukus galės pradėti derybas dėl naujo bendradarbiavimo susitarimo

Europos Sąjunga (ES) ir Rusija netrukus galės pradėti derybas dėl naujo bendradarbiavimo susitarimo, kuris pakeis 1994 metų Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą, pareiškė interviu agentūrai „Interfax“ ES vyriausiasis užsienio politikos koordinatorius Javieras Solana (Chavjeras Solana).
„Europos Sąjunga yra pasiekusi tvirtą konsensusą, kad derybos dėl naujo susitarimo, kuris pakeis 1994 metų Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą, turi prasidėti kuo greičiau. Visiškai aišku, kad tai atitinka ir ES, ir Rusijos interesus“, – sekmadienį sakė jis.

J.Solana pažymėjo, jog tam, kad būtų pradėtos derybos liko sureguliuoti tik nedaug praktinių klausimų.

„Šiuo metu tai daroma, ir aš įsitikinęs, kad mes galėsime pradėti derybas artimiausioje ateityje“, – pažymėjo jis.

J.Solana pabrėžė, kad per pastaruosius metus ES ir Rusija smarkiai pasikeitė, ir tai turi atsispindėti naujame Rusijos ir ES susitarime.

„Naujajame susitarime turi atsispindėti permainos tiek Rusijoje, tiek ir ES, jis turi padėti gerą pagrindą labai plačiam ir įvairiopam bendradarbiavimui, kurį mes palaikome dabar ir kurį norime dar labiau išplėsti ateinančiais metais“, – sakė J.Solana.

Pirmadienį Liuksemburge prasidės dvi dienas truksiantis ES Bendrųjų reikalų ir išorės santykių tarybos (BRIST) posėdis, kuriame Lietuva sieks, kad į dienotvarkę nebūtų įtrauktas punktas dėl mandato suteikimo pradėti ES ir Rusijos derybas naujos bendradarbiavimo sutarties klausimu.

Lietuva yra pateikusi keturias deklaracijas, kuriose išdėstė reikalavimus, turinčius tapti sudedamąja mandato dalimi.

Tai – garantijos dėl energetinio saugumo, įšaldytų konfliktų Gruzijoje ir Moldovoje sprendimas, teisinės pagalbos teikimas tiriant Lietuvos verslininko Stanislovo Juciaus dingimą Kaliningrado srityje bei dėl Rusijos įsipareigojimų vykdymo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.