Dešimt įpročių, padėsiančių jums tapti vargšu

Vaikystė, pilna draudimų, neigiamai veikia smegenų vystymąsi ir intelektą, tokią išvadą pateikė Pensilvanijos Universiteto direktorė, knygos „Neuroetika” autorė – Marta Farach.

Ji taip pat teigia, kad neturtas taip pat neigiamai veikia smegenų veiklą, intelektą, o ir žmogus, gyvenantis neturite, sunkiai išsivaduoja iš tokio gyvenimo.
Ji teigia, kad vaikai, augantys aplinkoje, kur socialinis-ekonominis lygis yra žemas, turi skirtingą požiūrį į gyvenimą. Jų IQ yra žemas, ir jis priklauso ne tik nuo genų, bet ir nuo aplinkos. Tačiau labai dažnai pamirštama, kad mes patys formuojame ir programuojame savo pasąmonę, renkamės kelią į sėkmę ir niekas, išskyrus mus, nepadarys mūsų turtingais.
Mokslininkai mano, kad yra 10 įpročių, kurie programuoja žmogaus pasąmonę būti neturtingu.
1. Per didelė užuojauta sau. Žmonės dažnai perdėtai savęs gaili ir mano, kad būti turtingu jam nelemta. Jie gaili savęs, nes gimė ne tos lyties ir ne toje vietoje. Jei žmogus nuolat savęs gaili, nesistengia keisti situacijos, vadinasi aplinkinių požiūris tampa tokiu pačiu. Žmogus tampa nevykėliu.
2. Godumas. Liguistos „nuolaidų”, „išpardavimų” paieškos, nenoras mokėti už vaikų mokslą, dirbti kuo daugiau, nepaisant ne per didelio atlyginimo. Turtingas žmogus moka už kokybę, leidžia sau išlaidauti, vertindamas produktą.
3. Užsiėmimas, kurio jūs nekenčiate. Jai nepatinka plauti indus, tačiau ji apie tai tyli. Jam nepatinka vaikščioti su šunimi, bet jis nesugalvoja kito laisvalaikio būdo. Direktorius nekenčia dienos, kai reikalinga suvesti metinį balansą, tačiau nė vienam pavaduotojui nepatiki šio darbo.
4. Sėkmės matavimas pinigais. Neturtingas žmogus mano, kad sėkmė ateis pas jį, jei jis turės daug pinigų, o ne jo pastangų dėka.
5. Išlaidavimas. Neturtingas žmogus išlaidauja daugiau, nei gali sau leisti.
6. Žūtbūtinė nauda čia ir dabar. Neturtingas žmogus nori turėti gerai apmokamą darbą, pamiršdamas, kad sėkmė ateina iš lėto. Šimtą kartų geriau įsidarbinti turtingoje kompanijoje žemas pareigas užimančiu darbuotoju, tačiau palengva kopti karjeros laiptais.
7. Verkšlenimas. Gyvenimas sunkus, pilnas išbandymų, aplink vien diskriminacija, nesėkmė, nusivylimas ir jums niekada nepasiseks. Tai teiginiai, su kuriais sutiks kiekvienas nevykėlis. Raskite būdų kovoti su verkšlenimu, ieškokite išeičių, muškite galvą į sieną, o tik tada darykite išvadas.
8. Savęs lyginimas su kitais. Petras pyksta, nes jis nevykėlis, todėl, kad turi trimestre blogą pažymį, Ona nekenčia draugės, nes ja domisi daugiau vaikinų, Julius pyksta ant tėvų, nes šie jam nenupirko naujo mobilaus telefono aparato. Pagalvokite, ar jums reikia, kad aplinka jus valdytų ir pyktis atimtų galimybę racionaliai mąstyti.
9. Turto vertinimas pinigais. Turtini žmonės nededa lygybės ženklo tarp sėkmės ir turto. Tikras turtas – sugebėjimas pritraukti pinigus savo darbu, elgesiu.
10. Izoliavimas savęs nuo šeimos. Nevykėliai nebendrauja su šeima, nepadeda jai sunkią minutę. Jie pamiršta, kad šeima, tai ramstis, į kurį galima atsiremti bet kada, net kai viltis pakilti baigia užgesti. Tik meilė šeimai gali pakelti parpuolus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Psichologija su žyma , , , , , , .

6 atsiliepimai į "Dešimt įpročių, padėsiančių jums tapti vargšu"

 1. Antanas

  Sitie 10 punktu, tai tipinio Lietuvio aprasymas

 2. jo

  11 punktas jei gyvensi Lietuvoje visada toks ir būsi* IŠIMTIS jei nesugebėsi apeiti mokesčių ar nebūsi „aukštai”

 3. VVV

  troksti turto yra labai neismintinga.Jaustis kiekviena minute laimingu-stai kur didzioji paslaptis.

 4. ha ha

  ir tas kas rase tuos punktus 100 proc. pats irgi toks yra 🙂

 5. siaip

  VVV buk ubagu , buk alkanu, ir buk laimingu. Pirmiausia reikia turet uz ka pavalgyt, tada stoga virs galvos, o tik tada galvoti apie laime. Yra toks posakis „Biednas kad durnas – durnas kad biednas”

 6. jo.......

  vejas kazkoks 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.