Vilniaus vicemeras E.Lementauskas atvežtas į teismą

Vilniaus apygardos prokuratūra penktadienį kreipsis į teismą, prašydama mėnesiui suimti piktnaudžiavimu tarnyba įtariamą Vilniaus vicemerą Evaldą Lementauską ir Miesto plėtros komiteto pirmininko pavaduotoją Gintarą Kazaką. Abu jie iki ryte buvo atvežti į Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismą.
Teismo koridoriais E.Lementauską vedė kaukėti pareigūnai.

,,Tai – politinis susidorojimas“, – vedamas pas teisėją jį filmavusiems ir fotografavusiems žurnalistams pareiškė vicemeras. Jis dar minėjo premjerą Gediminą Kirklilą, minėjo ,,supuvusią valdžią“.

Sveikatos ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Audriui Butkevičiui ketvirtadienį buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą, jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

E.Lementauskas ketvirtadienį buvo atvežtas į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) būstinę apklausai.

E.Lementauskas, G.Kazakas ir A.Butkevičius į Vilniaus mieto tarybą buvo išrinkti Liberaldemokratų partijos sąraše. E.Lementauskas, kuris yra partijos pirmininko pavaduotojas, ir A.Butkevičius tebepriklauso valdančiajai „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai, G.Kazakas neseniai prisijungė prie Nepriklausomųjų frakcijos.

Konservatorių lyderis Andrius Kubilius mano, kad Vilniaus meras Juozas Imbrasas turėtų atsistatydinti po jo pavaduotojo sulaikymo dėl įtariamų nusikaltimų valstybės tarnybai, o „apsivalymas“ Vilniaus valdžioje įmanomas tik per pirmalaikius rinkimus, mano

Pasak A.Kubiliaus, „tai yra logiškas padarinys tokio „tvarkos pagal Pakso partiją“ supratimo, kai valdžios siekiama bet kokia kaina, net pasitelkiant nešvarius pinigus“.

„Vilniaus valdžia su tikruoju vadovu R.Paksu ir jo satelitais dėsningai priėjo liepto galą, todėl akivaizdu, kad po šių sulaikymų turėtų atsistatydinti miesto meras Juozas Imbrasas, nes taryba, kurioje didelę dalį sudaro Pakso partijos atstovai, toliau nebegali dirbti“, – mano A.Kubilius.

Pasak jo, tikros permainos ir apsivalymas Vilniaus valdžioje galėtų įvykti tik tuo atveju, jei Vilniuje kartu su Seimo rinkimais įvyktų pirmalaikiai miesto savivaldybės tarybos rinkimai.

Tėvynės sąjungos pirmininkas sveikina Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovybę už ryžtingą kovą su politine korupcija, kuri, „regis, įgyja vis daugiau mafijos, prisidengiančios tvarkos ir tvarkos bei teisingumo šūkiais, bruožų“.

„Tvarka ir teisingumas“ STT operaciją pavadino „valdančiosios klikos smūgiu iš pasalų“ aukštus reitingus turinčiai partijai.

Sostinės savivaldybėje opozicijoje esantys konservatoriai teigia nenustebę dėl kratų, kurias lėmė, anot jų, „skandalinga sostinės valdančiųjų politika“.

Anot konservatoriaus Kęstučio Masiulio, tiksliau pasakyti, dėl kokių korupcijos apraiškų sulaikyti politikai, galės teismas, tačiau atspėti esą nesunku. „Skandalingiausiais“ jis įvardija verslininko Alfrido Putramento interesų atstovavimą sostinės savivaldybėje svarstant gyvenamųjų namų statybų šalia Vilniaus oro uosto klausimus, balsų „pirkimo“ atvejus daugumą prarandančioje valdančiojoje koalicijoje, Nacionalinio stadiono statybų istoriją.

„Po kratų Vilniaus savivaldybėje tvarkos ir teisingumo tikrai padaugės. Savivaldybės taryboje vyko eilė skandalingiausių projektų ir tai, ką aš savo akimis mačiau, kaip liudytojas galiu pasakyti, kad korupcinio raugo veikimo čia buvo nė kiek nemažiau nei „abonentinėje“ taryboje“, – BNS sakė K.Masiulis.

Jis neatmetė, kad dėl korupcijos skandalo gali sudrebėti valdančiosios koalicijos pamatai.

Socialdemokratrų frakcijos seniūnė Jūratė Žeimienė BNS sakė, kad situacija valdančiojoje koalicijoje bus aptariama, tačiau „pirma reikėtų gauti išsamią informaciją“ apie STT veiksmus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.