Įtartinas vagonėlis – nepajudinamas

Buvęs dabartinio aplinkos ministro Artūro Paulausko bendražygis Rolandas Zujevas ketina paeksperimentuoti: dėl galimai nelegaliai Juodkrantėje pastatyto vagonėlio jis apkeliaus visas įmanomas institucijas ir bandys įrodyti, kad yra teisus.

Aplinkosaugininkai dar balandžio 10 dieną surašė privalomąjį nurodymą per 7 dienas išvežti nuo Kuršių marių pakrantės vagonėlį, tačiau jis tebestovi, o teritorija, atverianti priėjimą prie marių, taip pat vis dar užrakinta.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Neringos miesto agentūros vyriausiasis specialistas Bronislovas Kazragis „Vakarų ekspresui“ teigė, kad jo nurodymus išvežti vagonėlį R. Zujevas apskundė KRAAD valdžiai.

„Jis nesiruošia to vagonėlio nutempti, galime mažiausiai metams pamiršti tą klausimą. Yra surašyti protokolai, dėl galimai neteisėto valstybinės žemės užėmimo kreiptasi į teismą. Bet kuriuo atveju pagal Nacionalinio parko apsaugos reglamentą tokie statiniai negali būti statomi ant marių kranto. Nebent statybininkų vagonėlis“, – teigė B. Kazragis.

Po to, kai nebuvo įvykdytas reikalavimas išvežti vagonėlį, bus rašomas dar vienas protokolas už įpareigojimų nevykdymą, po to – skiriamos baudos, jos gali būti ginčijamos teismuose.

KRAAD vadovas Andrius Kairys dienraščiui teigė, kad biurokratiniai procesai yra privalomi, ir esą nieko čia nepadarysi.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad spausime pažeidėjus, o jie tegul skundžia, tokia yra tvarka. Vėliau procesas nusikels į teismą, o šis gali pareikalauti išvežti tą vagonėlį. Akivaizdu, kad vyks iečių kryžiavimas“, – sakė A. Kairys.

Pats R. Zujevas „Vakarų ekspresui“ teigė, kad jis sieks visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis įrodyti savo tiesą.

„Jei neužteks vietos teismų, kreipsiuosi į Konstitucinį Teismą. Čia – principo klausimas, man tas vagonėlis nėra jau toks svarbus. Juk sukurta tokia biurokratinė sistema, kad mažiausiai 10-20 tūkst. Lietuvos gyventojų negali normaliai pasistatyti namelių ir yra priversti atsivežti vagonėlius“, – piktinosi buvęs socialliberalas.

Jo manymu, vyksta organizuotas puolimas dėl planų Juodkrantėje, Gintaro įlankoje, kur stovi žymusis vagonėlis, steigti istorinį draustinį.

„Kažkas sugalvojo nubrėžti kažkokias linijas, įsteigti kažkokį ichtiozaurų, brontozaurų ar primatų draustinį. Ir taip nuskriausti žvejus. Aš nesu prieš saugomas teritorijas, tačiau ar tas vagonėlis daro žalą gamtai, aplinkai? Viskas vyksta po to, kai mes piketo metu pareikalavome kelių žmonių atsistatydinimo“, – įsitikinęs R. Zujevas.

Smiltynės piketuotojai savo rezoliucijoje pareikalavo, kad iš pareigų pasitrauktų Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aurelija Stancikienė ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovė Rūta Baškytė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.