G.Kirkilas teigia, kad šalies ekonomika krizės nepatiria

Lietuvos ekonomika krizės nepatiria, teigia premjeras Gediminas Kirkilas.
Anot jo, apie ekonomikos krizę kalbančiai opozicijai tikriausiai yra „krizė galvose”.

„Dabar mūsų ekonomika auga pakankamai sparčiai. Už pirmąjį ketvirtį nėra galutinių rezultatų, bet mes panašius tempus išlaikysime kaip pernai. Infliacija yra ne tik Lietuvos, Europos Sąjungos, bet ir viso pasaulio problema. Ekonomikos nuosmukio Lietuvoje tikrai nebus – mūsų pramonė, mūsų verslas tikrai dirba efektyviai – yra tam tikri iššūkiai, bet aš to nevadinčiau krize. Opozicijai visą laiką atrodo krizė. Greičiausiai krizė yra jų galvose”, – sakė G.Kirkilas interviu Žinių radijui.

Premjero vertinimu, Lietuva yra viena sparčiausiai augančių valstybių ir jai pavyks išlaikyti augimo tempus.

„Mūsų kraštams (Baltijos valstybėms – BNS), kad išvengtų ekonomikos perkaitimo, būtinas lėtas nusileidimas. Jis dabar ir vyksta. Turime šiek tiek mažesnius augimo tempus, tai yra normalu”, – pripažino Vyriausybės vadovas.

Nors Lietuvos ūkio augimas išlieka spartus, finansavimo sąlygų griežtinimas 2008-2009 metais gali kiek sumažinti per kelerius pastaruosius metus padidėjusį išorinį ir vidaus disbalansą, ir šalies laukia vadinamasis „minkštas nusileidimas”, prognozuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

Šiais metais Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti, teigia ir Lietuvos laisvosios rinkos institutas, atlikęs rinkos dalyvių apklausą.

Tačiau pulti į paniką, anot ekspertų, nereikėtų – panašu, kad Lietuva pasirinko „minkšto” ekonomikos nusileidimo scenarijų, kuris leis išgyventi kiek sunkesnį nei iki šiol laikotarpį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

4 atsiliepimai į "G.Kirkilas teigia, kad šalies ekonomika krizės nepatiria"

 1. b

  nu kurgi jie prisipazins kad yra ekonomine krize.. nebent kai jau prie sienos prirems

 2. sluotrazis

  Na argi šis vagis ir apsimelagis apskritai gali kalbėti tiesą?(retorinis klausimas)Senas komuniūnga.

 3. Stebinti is toli

  Situacija lietuvoji yra tragiskai blogejanti… Labai apmaudu kai kaskart pasaulineje spaudoje skaitai neigiama informacija apie lietuvos ekonomine bukle. Optimizmas musu politiku kalbose nepades sustabdyti artejancios krize. Verciau susiimtu ir pradetu klausyti ka jiems pataria „stipresnes” ir labiau patyrusios ES nares ir JAV ekonomistai. Krauja kaitina musu politiku abejingusmas ir kompetencijos stoka. Mums reikalinga nauja, uzsienyje issilavinima tobulinanti karta jaunu zmoniu su plateniu vaizdu apie pasaulio ekonomika.

 4. Mantė

  Mums reikalingas dvasinis atgimimas. Ir morales neišsigimimas. Ne nuo išsilavinimo jis priklauso. Nors ir nepakenkia jis moraliems žmonėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.