Clinton laimėjo pirminius rinkimus Pensilvanijoje

Hillary Clinton (Hilari Klinton) antradienį užtikrintai pratęsė savo kampaniją dėl Baltųjų rūmų – maždaug 10 proc. persvara įveikė Baracką Obamą (Baraką Obamą) Pensilvanijos demokratų pirminiuose rinkimuose.
„Šiandien čia, Pensilvanijoje, jūs privertėte išgirsti savo balsą ir dėl jūsų kryptis keičiasi“, – džiūgaujantiems šalininkams sakė H.Clinton, kuri kalbėjo pasirodžius pirmiesiems rezultatams.

Suskaičiavus balsus 95 proc. apylinkių buvo paskelbta, kad H.Clinton, kuri siekia tapti pirmąja moterimi JAV prezidento poste, surinko 55 proc. balsų, o B.Obama – 45 proc. balsų.

Su tokia persvara buvusi pirmoji ponia užsipuolė kritikus, kurie ragino ją pasitraukti iš šios epinės demokratų kovos, kuri jau yra ilgiausia ir brangiausia per visą istoriją, kad demokratai galėtų susivienyti aplink vieną kandidatą į prezidentus.

„Žinote, kai kurie žmonės neįskaičiavo manęs ir norėjo, kad nebedalyvaučiau, – sakė ji, o minia garsiai nušvilpė jos peikėjus. – Na, Amerikos žmonės nesitraukia ir nusipelno Amerikos prezidento, kuris irgi nesitraukia“.

H.Clinton padėjėjai greit atkreipė dėmesį, kad B.Obama Pensilvanijoje išleido daug daugiau, ir kėlė klausimus dėl to, kodėl Ilinojui atstovaujantis senatorius negali nutraukti šių varžybų.

46 metų B.Obama jau neteikė vilčių dėl pergalės Pensilvanijoje, bet pažymėjo, kad sumažino jos persvarą, kuri buvo 20 procentų.

Antradienį pripažindamas savo pralaimėjimą jis perspėjo, kad kova vyksta ne vien dėl to, kad per lapkritį įvyksiančius JAV prezidento rinkimus būtų įveiktas respublikonų kandidatas Johnas McCainas (Džonas Makeinas), bet ir dėl to, kokia partija demokratai nori būti.

„Galime būti partija, kuri galvoja, kad vienintelis būdas rimtai vertinti nacionalinį saugumą yra kalbėti, veikti ir balsuoti kaip George’as Bushas (Džordžas Bušas) ir Johnas McCainas (Džonas Makeinas). Galime naudoti baimę kaip taktiką ir terorizmo grėsmę rinkėjams gąsdinti“, – sakė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.