Prancūzijos prezidento vizitą Vilniuje galėjo sutrukdyti Lenkijos vadovų nesutarimai

Planuotas Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy (Nikolia Sarkozy) vizitas į Lietuvą ir Lenkiją galėjo būti atidėtas dėl kaimyninės šalies vadovų nesutarimų, trečiadienį rašo „Lietuvos rytas” remdamasis prancūziškuoju leidiniu „Le Figaro”.
Apie staiga pasikeitusius N.Sarkozy planus Prancūzijos pareigūnai pranešė pirmadienį. Oficiali priežastis – vizitas atidėtas dėl garsaus poeto ir politiko Aime Cesaire’o (Emė Sezero)laidotuvių tolimoje Martinikos saloje. Jos esą sujaukė visos savaitės prezidento darbotvarkę.

Tačiau iš tiesų kelionės planus sujaukė Lenkijos premjero Donaldo Tusko ir prezidento Lecho Kaczynskio (Kačynskio) vaidas, antradienį rašė ,,Le Figaro”. „Premjeras manė, kad prezidentui šio viršūnių susitikimo darbotvarkėje buvo skirta per daug dėmesio”, – teigiama prancūzų dienraštyje.

Lenkijos prezidento ir vyriausybės nesutarimai paaštrėjo pastarosiomis dienomis dėl įtampos tarp L.Kaczynskio ir užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio. Ministras neseniai nutarė uždaryti kelias ambasadas užsienyje apie tai net nepranešęs prezidentui.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas pripažino, kad jam ši N.Sarkozy neatvykimo versija yra žinoma, bet jis nesiėmė vertinti fakto, kad Lenkijos vadovų tarpusavio nesutarimai pakenkė N.Sarkozy vizito laukusiai Lietuvai.

Iki šiol Prancūzijos vadovai Lietuvoje viešėjo du kartus – 1992 metais Vilniuje lankėsi Francois Mitterandas (Fransua Miteranas), o 2001 metais – Jacques Chiracas (Žakas Širakas).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.