A.Pekeliūnas panoro sporto televizijos

Seimo vicepirmininkas valstietis liaudininkas Alfredas Pekeliūnas ragina steigti specializuotą sporto kanalą. Televizininkus ši iniciatyva verčia gūžčioti pečiais.

Nutarimo projektą „Dėl sporto kanalo steigimo“ Seimo posėdžių sekretoriate A.Pekeliūnas įregistravo vakar. Vienas Valstiečių liaudininkų sąjungos lyderių siekia, kad parlamentas pasiūlytų Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybai apsvarstyti galimybę įsteigti specialų kanalą, transliuojantį sporto aktualijas ir svarbiausias rungtynes. Per šį kanalą nebūtų rodoma alkoholio reklama.

LŽ kalbintas Seimo vicepirmininkas vakar pareiškė, kad jo „nervai po praėjusią savaitę vykusio Alkoholio kontrolės įstatymo svarstymo labai įtempti“, esą dėl to šio nutarimo projektas ir atsiradęs. „Pirmiausia noriu pasakyti jaunimui, kad ne įstatymas sustabdė krepšinio transliacijas, o transliuotojai. Antra, krepšinis gauna daug pinigų. Iš kur? Iš transliuotojo? Nė cento jis negauna. Iš aludarių? „Žalgirio“ krepšinio klubas gauna tik 200 tūkst. litų, o kalbama apie milijonus. Trečia, Alkoholio kontrolės įstatymas yra ir bus geras. Šiandien kova vyksta ne dėl krepšinio, o siekiama, kad jaunimas gertų alų“, – savo iniciatyvos motyvus aiškino A.Pekeliūnas. Jo teigimu, esant nesantaikai tarp alkoholio reklamos priešininkų ir šalininkų, tai būtų abipusis, sutaikantis ir sportui populiarinti naudingas sprendimas. „Juk krepšinis – visų mūsų širdyse ir smegenyse“, – sakė A.Pekeliūnas. Jis pripažino, kad savo sumanymo nederino nei su savo partija, nei su frakcija Seime.

LRT atstovė ryšiams su visuomene Virginija Bunevičiūtė LŽ teigė nieko negirdėjusi apie iniciatyvą steigti specializuotą sporto kanalą. „Jokiuose mūsų strateginiuose planuose tokių projektų nenumatyta, tai, matyt, tik A.Pekeliūno idėja“, – tvirtino ji.

LRT tarybos pirmininkas Romas Pakalnis prisipažino girdėjęs apie minėtą sumanymą. „Reikėtų svarstyti visą LRT finansinių problemų paketą, o ne ekspromtu priimti tokius sprendimus“, – pažymėjo jis. R.Pakalnio teigimu, daugelio šalių nacionaliniai transliuotojai siekia didinti programų įvairovę. „Tačiau abejoju, ar Lietuvos valstybė turi tiek daug pinigų, kad galėtų turėti atskirą sporto kanalą. Kol būsime prasčiausiai Europoje finansuojamas nacionalinis transliuotojas, tol bus ir bėdų. Rimtai reikėtų spręsti ne tik sporto, bet ir kultūros bei kitas problemas“, – entuziazmo nerodė R.Pakalnis.

Be to, parlamentarą jau aplenkė verslininkai. Lietuvos radijo ir televizijos komisija prieš mėnesį išdavė licenciją bendrovei „Sporto komunikacijos“ sporto kanalui transliuoti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.