Mašalų naikinimas Alytaus apskrityje šiemet bus pavėluotas

Vyriausybė šią savaitę suskubo skirti lėšų biopreparatui, kuriuo naikinami mašalai. Tačiau Alytaus apskrities vadovai skundžiasi, kad pinigai skirti pavėluotai.
Preparatui „Vecto bac“ pirkti Vyriausybė iš Rezervo fondo skyrė 250 tūkst. litų, nors vietos valdžia prašė dvigubai daugiau, praneša LTV „Panorama“.

Specialistai tikina, kad pinigai skirti vėluojant – kol šešios tonos preparato atkeliaus iš JAV, mašalų lervos dėl šiltos žiemos jau gali būti išsiritusios.

Vietos valdininkų tikinimu, lėšos kasmet duodamos lyg tai būtų naujas reiškinys, nors mašalai naikinami jau 10 metų. Pinigų skyrimas, anot jų, galėtų būti įtrauktas į valstybės investicijų programą.

„Jei žmonės būtų atsakingi, viskas būtų planuojama. O kai žiūrima tarsi į gamtinę nelaimę, kai šitaip mes įveikinėjame šią problemą, savaime suprantama, turime problemų“, – teigia Alytaus apskrities administracijos viršininkas Eugenijus Palavinskas.

Anksčiau pinigų Vyriausybės nutarimu apskritis gaudavo vasario-kovo mėnesiais. Šiemet uždelsusio ministrų kabineto vadovas pripažįsta, kad reikia ilgalaikio finansavimo mašalų naikinimo programai.

„Manau, kad problema yra. Aš gi šitam regione žvejoju. Žinau, ką tai reiškia“, – tikino premjeras.

Paklaustas, kokiu būdu įmanoma nustatyti pastovų finansavimą, G.Kirkilas sakė, jog jį reikia tiesiog numatyti, tačiau ne iš Vyriausybės rezervo fondo, nes šis skirtas išimtiniams atvejams.

Kad žmones ir gyvulius kankinančių mašalų mažėtų, juos reikia naikinti ir kaimyninėje Baltarusijoje. Tačiau Alytaus apskrities specialistai, neseniai lankęsi Gardino srityje, įsipareigojimų iš srities aplinkosaugininkų apie mašalų naikinimą sako neišgirdę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.