Ruošiamasi stiprinti kovą prieš diskriminaciją dėl socialinės padėties

Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) siūlo įstatyme įtvirtinti draudimą diskriminuoti dėl socialinės padėties.
Pasak Lygių galimybių kontrolierės Aušrinės Burneikienės, tai leis imtis tyrimo, kai diskriminuojami mažas pajamas gaunantys žmonės, o medicinos įstaigose neaptarnaujami narkomanai, alkoholikai, benamiai ar prostitucija besiverčiančios moterys.

„Daugeliu atveju tai suprantama kaip mažos pajamos, bet tai yra ne tik tai. (…) Tai ir sveikatos apsaugos problemos. Pastebima, kad medikai nenoriai teikia paslaugas tam tikroms grupėms – vartojantiems narkotikus ar piktnaudžiaujantiems alkoholiu, benamiams, prostitucija besiverčiančioms moterims”, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Lygių galimybių kontrolieriaus įstaigos vadovė.

ŽTK narė, valstietė liaudininkė Laima Mogenienė pasakojo tikrovėje egzistuojančių diskriminacijos atvejų, kurie savo turiniu yra nelogiški ir kelia juoką. Pavyzdžiui, bibliotekose neišduodamos knygos, naujesnės negu 1997 metų, žmonėms neturintiems aukštojo išsilavinimo, o ilgesnės mokamos motinystės atostogos (2 metai) taikomos visoms moterims, išskyrus studentes.

„Čia galima į humoristinio žurnalo skyrelį įdėti, nes, matyt, galimybė suplėšyti knygą, nėra tiesiogiai susijusi su žmogaus aukštu ar aukštesniu išsilavinimu”, – su šypsena pasakojo L.Mogenienė.

A.Burneikienė taip pat prisiminė juokingą atvejį, kai restorano savininkai užkabino iškabą, kurioje nupiešti du žmonės su lazdomis ir krepšeliu bei perbraukti draudžiamu ženklu – esą jiems patekti į tą restoraną draudžiama. Kontrolierės teigimu, tyrimą buvo galima pradėti nebent įžvelgus diskriminaciją dėl amžiaus, bet šeimininkai išsigynė, jog ženklas reiškia draudimą į restoraną patekti valkatoms.

„Visokie mūsų argumentai neįtikino, kad galbūt tas išmaldos prašytojas, kaip mes jį pavadinsim, jis tiek gavo tos išmaldos, kad jisai iš tikrųjų gali vieną kartą per metus sočiai papietauti tame restorane ir norėti, kad būtų patenkintas jo žmogiškas orumas, o jį aptarnautų, kaip aptarnaujami pasiturintys asmenys”, – pasakojo A.Burneikienė.

Šiuo metu lygių galimybių įstatymas draudžia diskriminaciją dėl amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, rasės ar etninės priklausomybės, religijos, įsitikinimų ar tikėjimo, tačiau socialinė padėtis iki šiol minima nebuvo. Ši nuostata buvo įtvirtinta Konstitucijoje, bet Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba skundėsi esą net esant skundams, negali pradėti tyrimo, nes nėra pagrindo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

2 atsiliepimai į "Ruošiamasi stiprinti kovą prieš diskriminaciją dėl socialinės padėties"

  1. x

    Įdomu, kokiose bibliotekose neišduodamos knygos po 1997 metų, rūšiuojami skaitytojai pagal išsilavinimą?Tokių įdomybių neteko girdėti,sunku net patikėti!

  2. Asas

    8) 😕 Norėčiau pamatyti su kokia palaima p.Burneikienė valgytų už vieno stalo restorane, na tegul ne už vieno, bet netoliese, su neaišku kiek laiko nesipraususiu benamiu, kuris , tarkim, prisirinkęs išmaldos atėjo į Seimo rūmus pavalgyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.