Smėlį pumpuos ir naktimis

Į Palangos paplūdimį pradėtas pumpuoti smėlis, kuris turėtų sustabdyti krantų eroziją. Jis čia gabenamas iš Juodkrantės.

Užtvėrė paplūdimį

Ne visi didžiausio šalies kurorto paplūdimiai kurį laiką bus atviri palangiškiams ir miesto svečiams.

Birutės alėjoje bei S.Dariaus ir S.Girėno gatvėse žmones pasitinka įspėjantys ženklai, skelbiantys, kad pajūryje vyksta darbai.

„Stop” juosta aptvertoje paplūdimio teritorijoje išsirikiavę buldozeriai ir bendrovės „Hidrotechnika” darbuotojai laukia, kol maždaug už kilometro nuo kranto iš žemsiurbės jūroje bus pradėtas pumpuoti smėlis. Technika lygins smėlio kalnus ir platins pakrantę, kurią vasarą užguls poilsiautojai. Vakar prasidėję paplūdimio primaitinimo darbai vyks dieną naktį. Jie turėtų būti baigti iki vasaros.

Pliažas paplatės 70 metrų

Palangos paplūdimiai labiausiai kenčia nuo audrų. Per pastaruosius devynerius metus jūra kurorto paplūdimius susiaurino 40 metrų, kopas – 25 metrais.

Gamtos stichijų naikinamą pajūrį jau antrus metus iš eilės bandoma gelbėti maitinant smėliu.

Prieš dvejus metus į Palangos pliažus iš Kunigiškių karjero buvo atvežta daugiau nei 40 tūkstančių kubinių metrų smėlio.

Šiais metais smėlis žemsiurbe bus atgabenamas iš netoli Juodkrantės jūroje esančio smėlio telkinio ir išpumpuojamas tiesiai į paplūdimį Palangoje.

Pakrantėje nuo Palangos tilto iki Birutės kalno 900 metrų ruože turėtų būti išpilta 107 tūkstančiai kubinių metrų smėlio. Pliažo juosta turėtų paplatėti maždaug 70 metrų.

Per parą – trys reisai

Žemsiurbė „Thor Er” vienu metu gali plukdyti 1600 kubinių metrų smėlio. Jos reisas nuo Juodkrantės iki Palangos su smėlio išpylimu ir kelione atgal užtrunka apie aštuonias valandas.

Vien smėlio išpumpavimas į paplūdimį – apie valandą. Teigiama, kad iš Danijos atplukdyta žemsiurbė dirbs kiaurą parą be poilsio dienų.

Projektą įgyvendinančios bendrovės „Hidrotechnika” projektų vadovo Felikso Beržinio teigimu, taip skubama ne tik dėl darbo pabaigos terminų.

Viena žemsiurbės darbo valanda kainuoja daugiau nei keturis tūkstančius litų, todėl, pasak pašnekovo, būtų prabanga ją laikyti ant kranto. Pagal sutartį darbai turi būti baigti birželio pirmą dieną.

Lietuvoje smėlis vamzdžiais bus pumpuojamas pirmą kartą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.