Sustojus viena iš dviejų Ignalinos AE turbinų, Lietuva importuoja nedaug elektros

Trečiadienį po pietų – 14 val.50 min. automatiškai išsijungė viena iš dviejų veikiančio antrojo Ignalinos atominės elektrinės bloko turbinų. Lietuva pradėjo importuoti trūkstamą elektrą iš Rusijos ir Latvijos, pradėjo veikti Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė.

Jėgainės vadovas Viktoras Ševaldinas BNS pranešė, kad nei gaisro, nei matomų pažeidimų nėra, niekas iš personalo nenukentėjo, radiacinė aplinka elektrinėje nepasikeitė.

Anot jo, turbina išsijungė automatiškai tikriausiai dėl elektros sistemos sutrikimo. Sudaryta speciali komisija, kuri tiria incidento priežastis. Kai tik jos bus išsiaiškintos, turbina vėl bus įjungta.

Antrasis IAE reaktorius šiuo metu dirba puse galios – 750 megavatų. Įprasta jo galia yra 1300 megavatų.

Elektros tinklo operatorės bendrovės „Lietuvos energija” generalinis direktorius Rymantas Juozaitis BNS pranešė, kad iš karto buvo pradėta importuoti elektra iš Rusijos bei Latvijos, pradėjo veikti Kruonio HAE.

„Viskas vyksta pagal geriausią praktiką. Toliau žiūrėsime, iš kur pigiau gauti elektros – galime didinti Lietuvos elektrinės galią, galime importuoti iš Rusijos. Kol kas nežinome, kiek stovės išjungtoji turbina ir koks bus elektros poreikis”, – teigė R.Juozaitis.

Paskutinį kartą viena IAE turbina dėl gedimo buvo sustabdyta pernai gegužę, o nuo 2007-ųjų spalį baigto reaktoriaus remonto iki šiol abi turbinos veikė be sutrikimų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Sustojus viena iš dviejų Ignalinos AE turbinų, Lietuva importuoja nedaug elektros"

  1. MANAU

    netekom 550 megavatu jau problema, kas bus kai visai uzdarysim

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.