Policija pradėjo tyrimą dėl skustagalvių nuskriaustos tamsiaodės dainininkės Berneen

Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl populiarios dainininkės Berneen sumušimo.
Tyrimas pradėtas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius: pagal 170 straipsnio 1 dalį, kuri numato atsakomybę už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

Už tai numatyta bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tyrimas pradėtas ir pagal 284 straipsnio 1 dalį, numatantį atsakomybę už viešosios tvarkos pažeidimą. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Ikiteisminį tyrimą kuruoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, reaguodamas į įvykius, susijusius su tautinės nesantaikos kurstymu, šią problemą antradienio rytą aptarė su Policijos departamento padalinių vadovais.

Šį klausimą tikimąsi aptarti ir antradienį po pietų vyksiančiame Visuomeninės policijos tarybos posėdyje, kuriame kartu su visuomenės atstovais dalyvaus ir Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas, pranešė Policijos departamentas.

Taip pat numatytas policijos generalinio komisaro susitikimas su Valstybės saugumo departamento vadovu, kuriame numatoma aptarti bendras neatidėliotinas ir ilgalaikes priemones, būtinas šiai problemai spręsti.

Policijos vadovo nuomone, tam būtinas ne tik darnus ir bendras visų teisėsaugos institucijų, bet ir nevyriausybinių organizacijų, švietimo įstaigų atstovų bendradarbiavimas.

Anot spaudos konferenciją pirmadienį surengusios tamsiaodės atlikėjos, faktas, jog šalyje vis daugėja rasistinių bei ksenofobinių išpuolių, paskatino ją viešai prabilti apie praėjusią savaitę Vilniaus senamiestyje vykusį incidentą.

,,Tai pasakoju ne dėl savęs, dėl savo karjeros ar reklamos. Tai pasakoju dėl to, kad tai aktuali problema, taip atsitiko daugeliui žmonių. Po to jie taip išsigando, jog išvyko iš šalies, nes čia nejautė paramos, niekas nesiėmė jokių priemonių”, – spaudos konferencijoje kalbėjo iš Pietų Afrikos Respublikos kilusi dainininkė Berneen.

Pasak atlikėjos, praėjusio trečiadienio vakarą jai su drauge einant pro šv.Onos bažnyčią, ją užgaulioti ėmė ten būriavęsi jaunuoliai.

,,Paprastai nekreipiu į tai dėmesio, nes žmonės dažnai kalba įvairius dalykus. Bet tada draugė apsisuko ir pamatė, kad jaunuoliai mus seka. Jų buvo keturi ar penki. Buvo daug žmonių, dar šviesu, manėme, kad jie seka ir nori pagąsdinti”, – pasakojo dainininkė.

Merginos perėjo į kitą gatvės pusę, tačiau tuomet vienas iš jaunuolių, ant veido užsitraukęs šaliką, o ant galvos užsidėjęs gobtuvą, užbėgo joms už akių ir užtvėrė kelią. Vaikinas buvo apsirengęs juoda striuke, vieną jos pusę esą puošė Lietuvos vėliava, kitoje buvo nacių simbolika.

,,Kiti jaunuoliai prirėmė mano draugę prie sienos, o jis neleido niekam praeiti. Tuomet pribėgo mergina ir ėmė mušti. Ji mušė į galvą, stengėsi pataikyti į veidą, bet man vis pavykdavo išsisukti. Aš turėjau rankoje stiklinį butelį, kurį ji bandė atimti. Tuomet ji atsitraukė ir ėmė užgaulioti, vadino „nigere”. Tuomet nusiėmė diržą ir mušė juo”, – pasakojo Berneen.

Merginas paleidę jaunuoliai kurį laiką dar sukiojosi kitoje gatvės pusėje, vėliau įlipo į autobusą ir nuvažiavo. Atvykusi policija, anot atlikėjos, jų jau neberado.

Nukentėjusi Berneen nuvyko į ligoninę, kur jai nustatyti galvos bei rankos sumušimai. Tačiau atlikėja iš pradžių pareiškimo policijai nerašė.

,,Nenorėjau viešumos, kad sužinotų spauda”, – teigė atlikėja.

Po šio incidento Berneen pranešė laikinai sustabdanti muzikinę veiklą, tačiau iš Lietuvos išvykti neketina.

Lietuviškai dainuojanti Berneen Lietuvoje išgarsėjo dalyvaudama įvairiuose TV projektuose.

,,Negalima nuo tokių žmonių pabėgti, nes jie yra visur. Ne tam sunkiai dirbau devynis mėnesius, kad bėgčiau nuo kažko, kas pavadina mane „nigere”. Tai pirmas toks išpuolis mano gyvenime. Net pamiršau apie tokius dalykus. Žinau, kad tai atsitinka visame pasaulyje – ne tik Lietuvoje, bet ir Londone, Pietų Afrikoje, Amerikoje. Bet visai kas kita, kai tai atsitinka tokioje mažoje šalyje”, – kalbėjo dainininkė.

Anot Jungtinių Tautų vystymo programos pareigūnės Linos Jankauskienės, Lietuvoje netolerancijos apraiškų vis daugėja.

,,Reiškiam didelį susirūpinimą augančia diskriminacija visų mažumų atžvilgiu, ar tai būtų rasiniu, seksualiniu, lyčių, amžiaus pagrindu. Žvelgiant į ateitį, galima daryti pagrįstą prielaidą, kad atvykstančių žmonių į Lietuvą skaičius tik didės, atvykstančių kitos odos spalvos žmonių skaičius taip pat”, – toje pat spaudos konferencijoje teigė pareigūnė.

Anot jos, Lietuvoje išpuoliai rasistinio ar netolerancijos pagrindais dažniausiai traktuojami kaip chuliganizmas.

,,Tokio pobūdžio išpuoliai turėtų būti griežčiau baudžiami. Tai pastebėjo ir specialusis Jungtinių tautų pranešėjas, viešėjęs pernai rudenį, teigęs, jog nors teisinė institucinė bazė yra neblogai sutvarkyta ir veikianti, trūksta švietėjiškų priemonių, griežtesnio nusikaltimų vertinimo”, – kalbėjo L.Jankauskienė.

Lietuvoje tautinės nesantaikos kurstymo atvejų kasmet vis daugėja. Policijos duomenimis, kurstančių pasisakymų internete: 2006 m. pradėta 17 ikiteisminiai tyrimų dėl viešų incidentų bei tautinę nesantaiką kurstančių pasisakymų internete, 2007 m. – 32. Šiemet pradėtas jau 21 toks tyrimas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Policija pradėjo tyrimą dėl skustagalvių nuskriaustos tamsiaodės dainininkės Berneen"

  1. ..

    na šikniai kokie

  2. Erika

    nu sakes…kokie ziaurus tie zmones 😡 👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.