Socialliberalų deleguotos kandidatės į Seimo pirmininko pavaduotojo postą Nijolės Steiblienės ir parlamentarų klausimų-atsakymų sesijoje skambėjo kalbos apie moteriškumo vietą politikoje bei korupcijos skandalą Trakuose.
„Manau, ji tiks mūsų vyriškoje komandoje, tai yra Seimo valdyboje įneš šviežią elementą ir mes galėsim sėkmingiau dirbti. (…) Moteris gali sėkmingai vadovauti Seimui ne blogiau negu vyrai ir jomis reikia pasikliauti”, – pristatydamas N.Steiblienės kandidatūrą parlamentarams sakė Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas.
Pokalbiai apie moters vietą politikoje bei „moterišką darbotvarkę” vyravo ir kandidatės prisistatyme bei seimūnų klausimuose jai. N.Steiblienė net kelis kartus pabrėžė, jog moterų kelias politikoje ne rožėmis klotas, o kaip vieną svarbiausių darbų įvardijo socialinės apsaugos stiprinimą vaikus auginančioms moterims.
Nemažai kalbėjusiųjų kartojo, kad deleguoti N.Steiblienę į Seimo vicepirmininko postą esąs puikus pasirinkimas, tačiau kai kurios parlamentarės dėl to išreiškė pasipiktinimą.
„Apie moterį politikę kalbama kaip apie moterį be pažiūrų, be idėjų. Aš nesutinku su tuo, kad apie moteris būtų kalbama kaip apie išskirtinę grupę. Mes galime konkuruoti su vyrais, neišskiriant į kažkokią skirtingą grupę kaip ne visai įgalius žmones, atsiprašau”, – piktinosi konservatorė Rasa Juknevičienė.
Socialdemokratas Julius Sabatauskas taip pat pabrėžė, kad ragina balsuoti už N.Steiblienę ne todėl, kad ji yra moteris, o todėl, kad jos kandidatūra, pasak politiko, yra tinkama.
Kai kurie kiti parlamentarai nepraleido progos priminti partijos lyderio Artūro Paulausko nelegaliai prie namo užsitvertos tvoros bei korupcijos skandalo Trakų rajono savivaldybėje, į kurį buvo įsivėlęs Naujajai sąjungai priklausantis eksmeras Vytautas Petkevičius.
Be kita ko, seimūnai domėjosi ir N.Steiblienės nuomone apie kovo 11-ąją socialliberalo Gedimino Jakavonio įvykdytą žodinį išpuolį prieš konservatorę Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) doirektorę Aureliją Stancikienę. Tuomet parlamentaras aplinkosaugininkę esą palygino su „stribe”.
Tačiau N.Steiblienė atsakė, jog Naujosios sąjungos frakcijos nariai turi laisvą mandatą ir elgiasi nevaržomai – jeigu pažeidžia etiką arba įstatymus, tuomet susilaukia sankcijų.
Tačiau vėliau kalbant apie būsimą frakcijų balsavimą, opozicinės Seimo partijos pradėjo diskusijas apie tai, kad Seimo pirmininkas turi pernelyg daug pavaduotojų, todėl esą už N.Steiblienę balsuoti nereikia. Parlamento vadovas šiuo metu turi 5 pavaduotojus, nors Seimo Statutas numato, kad jų gali būti iki 6. Laisva viet liko po to, kai iš Seimo pirmininko posto atsistatydino Viktoras MUntianas, o jo vietą užėmė buvės pirmasis vicepirmininkas Č.Juršėnas.
Dėl šios priežasties nebalsuosią už socialliberalę paskelbė „Tvarkos ir teisingumo” frakcijos nariai bei konservatoriai.
Po diskusijų parlamentarai skaptu balsavimu nutars, ar N.Steiblienė taps Seimo vicepirmininke.
N.Steiblienės kandidatūra į Seimo pirmininko pavaduotojus pateikiama po to, kai parlamentarai balandžio pradžioje nepritarė kito socialliberalo, buvusio užsienio reikalų ministro Antano Valionio kandidatūrai.
Socialliberalams Seimo vicepirmininko postą numato susitarimas dėl jų prisijungimo prie socialdemokratų, valstiečių liaudininkų ir liberalcentristų valdančiosios koalicijos.
Jiems taip pat pažadėti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) bei Antikorupcijos komisijos vadovų postai, taip pat Europos reikalų komitetas, kuris pagal Seimo Statutą yra susietas su parlamento pirmininko pavaduotojo postu.
Tačiau kol kas nė vieno iš minėtų postų socialliberalams nepavyko užimti.