Naujokų laukia išbandymai

Nors po dvejų metų pradedantiesiems vairuotojams keičiant pažymėjimą nereikės laikyti egzaminų, jų laukia ne tik papildomi mokymai, bet ir papildomos išlaidos.

Mokys vairavimo ypatumų

Susisiekimo ministerijos Eismo keliais reglamentavimo skyriaus vedėjas Kastytis Povilaitis pasakojo, kad po poros metų Lietuvoje bus įsteigta nemažai mokymo centrų pradedantiems vairuotojams mokyti ir testuoti.

Šiemet vairuotojų pažymėjimus gavusiems žmonėms 2010-aisiais ateis laikas gauti nuolat galiojančius pažymėjimus. Nors „Regitroje“ jiems neteks laikyti egzaminų, mokymo centruose jie turės papildomai mokytis teorijos ir praktikuotis vairuojant.

Ministerijos atstovas pasakojo, kad papildomų mokymų metu didžioji dalis laiko bus skiriama praktiniams vairavimo įgūdžiams įtvirtinti.

„Nors esame girdėję kritikos, neva tokie mokymai nebūtini pirmus dvejus metus važinėjusiems be nuobaudų, manome, kad tai netiesa. Mokymų metu bus tikrinama, kokių klaidų daro vairuotojas ir stengiamasi išmokyti jų vengti. Priklausomai nuo vairuotojo įgūdžių, kiekvienam jų turėtų būti sudaroma atskira mokymo programa“, – tikino K.Povilaitis.

Atskiros programos

Centruose turėtų būti imituojamos specifinės vairavimo sąlygos. Specialistų teigimu, čia bus mokoma išvengti labai įvairių avarinių situacijų. Pavyzdžiui, pradedantiems vairuotojams teks mokytis suvaldyti transporto priemonę, kai važiuojama nedideliu greičiu, tačiau prarandama vairavimo kontrolė.

Ypatingo dėmesio mokymo kursuose susilauks tie, kurie per pirmuosius dvejus vairavimo metus bus patekę į avariją ar nubausti už eismo taisyklių pažeidimus.

Manoma, kad papildomų mokymų kaina gali svyruoti nuo 300 iki tūkstančio litų. Tai priklausys nuo kursų savikainos.

Pasak ministerijos atstovo, mokymo centrams steigti žadama rengti konkursus. Manoma, kad tokie centrai nebus steigiami kiekvienoje dabar veikiančioje vairavimo mokykloje. Brangiai kainuosiančią testavimo įrangą bei automobilius, kuriuose įmontuoti prietaisai, fiksuosiantys vairuotojo padarytas klaidas, pajėgs įsigyti tik kelios susivienijusios mokyklos arba jų asociacijos.

Negaus pažymėjimų

„Regitros“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė pranešė, kad, keičiant pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą į nuolat galiojantį, šios valstybės įmonės darbuotojai tikrins informaciją, ar jaunasis vairuotojas yra baigęs papildomus mokymus.

Išoriškai dvejiems metams išduodamas pradedančiojo vairuotojo pažymėjimas nesiskirs nuo nuolatinio. Apie tai bylos tik jų galiojimo laikas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , .

4 atsiliepimai į "Naujokų laukia išbandymai"

 1. tadas

  kam tas akiu dumimas ir cia nori nulupti papildoma lituka visiskai vasaros 5 jau dasiritom sis zingsnis karo keliuose nesustabdis o musu „mafukams“ kapeikute…… 💡

 2. nesamone

  cia jau zmogaus teisiu pazeidimas!!!!!!!!!!!!!!!gal tada jau sakau, laikinus ir bakalauro diplomus isduoti sugalvos, kad po 4 metu kartoti dar viena karta mokslus reiketu. Juk cia pinigu lupimas!!!!!!!!!!!!!!!! du kartus uz ta pati 😯

 3. GAL IR GERAI

  tiems kurie padare avarija, ar tiems kurie pazeide eismo taisikles papildomi mokymai turi buti privalomi ir po mokymu vel isduodami laikini pazimejimai, o kurie vazineja neprasizenge, reikia netaikyti jokio mokescio pratestuoti ir jei islaiko isduoti pazimejimus. man atvazinejus 18 metu visai butu idomu suzinoti kaip pasielgciau vienokioje ar kitokioje avarineje situacijoje.

 4. pinigu tresejai

  cia pati didziause nesamone o jai as neturiu tiek pinigu tai as turesiu teises paaukoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.