Sėkmingai sukti verslą padeda ir STT agento pažymėjimas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnas Mindaugas Vasiliauskas pluša dviem frontais – tiria žemgrobių bylas ir pats aktyviai prekiauja dešimtimis sklypų vaizdingose Kauno apylinkėse, rašo „Lietuvos rytas”.
Prisidėdamas prie sklypų planų rengimo ir spręsdamas kitus savo šeimos žemės prekybos verslo klausimus, STT pareigūnas taptų pažeidžiamas valstybės tarnautojų, su kuriais turėjo reikalų, kyšininkavimo bylose ir labai abejotina, ar galėtų jas objektyviai tirti. Anot dienraščio, būtent tuo užsiima STT Kauno valdybos ikiteisminio tyrimo pareigūnas Mindaugas Vasiliauskas.

Teisėsaugos institucijos, kurios ypač bijo už žemėtvarką atsakingi valdininkai, atstovo M.Vasiliausko motina Janina Vaikšnienė sugebėjo gauti didelius žemės plotus Kauno rajono Piliuonos kaimo kadastrinėje vietovėje, greta valstybės saugomo Kauno marių regioninio parko. Prie pat vaizdingų vandens telkinių parduodamų sklypų savininkė formaliai yra J.Vaikšnienė. Tačiau panašu, jog esminius šio pelningo verslo reikalus sprendžia vyras, kurio pirmutinė pareiga – kova su korupcija valstybės tarnyboje. Toks įspūdis liko klientu M.Vasiliauskui prisistačiusiam „Lietuvos ryto” priedo „Laikinoji sostinė” žurnalistui.

Laikraštyje įdėtame skelbime dėl sklypo nurodytas J.Vaikšnienės mobilusis telefonas. Tačiau paskambinus atsiliepė STT atstovas ir pakvietė susitikti. Anot dienraščio, atvykęs pareigūnas išskleidė detalųjį sklypo planą ir ėmė kalbėti apie žemės pirkimo reikalus.

M.Vasiliausko šeima pasiekė, kad sklypo Piliuonos kaimo kadastrinėje vietovėje paskirtis būtų pakeista iš žemės ūkio į mažaaukščių gyvenamųjų statybos. Taip šios teritorijos vertė gerokai padidėjo. Maždaug 3 hektarų sklypas buvo suskaidytas į 25 mažesnius.

„Laikinosios sostinės” duomenimis, penkiolika sklypų priklauso J.Vaikšnienei, o likusieji dešimt – M.Vasiliausko šeimos draugui.

Kauno rajono savivaldybės interneto puslapyje skelbiama, kad J.Vaikšnienė ir bendrovė „Farada” šiuo metu finansuoja dar trijų sklypų Taurakiemio seniūnijos Užupių kaime specialiojo plano rengimą.

J.Vaikšnienei ir „Faradui” pagal 2007 metų rugpjūtį notaro patvirtintą įgaliojimą šiame procese atstovauja STT detektyvas M.Vasiliauskas.

Parengus specialųjį ir detaliuosius planus, pakeitus žemės naudojimo paskirtį į gyvenamųjų namų statybos, tuos sklypus bus galima pelningai parduoti.

„Lietuvos ryto” žiniomis, prekyba nekilnojamuoju turtu M.Vasiliauskas užsiima jau kelerius metus.

Korupcijos apraiškas analizuojančios organizacijos „Transparency international” Lietuvos skyriaus direktorius Rytis Juozapavičius ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkė Jolanta Petkevičienė teigė, kad informacija apie tokią STT pareigūno veiklą neabejotinai verta tyrimo.

Pirmiausia tyrimas turėtų būti atliktas M.Vasiliausko darbovietėje.

„STT pareigūno šeimai sekasi verslas toje terpėje, kurioje nemažai žmonių gali būti apkaltinti korupcija. Jau vien tai – verta dėmesio”, – kalbėjo R.Juozapavičius.

Tiesioginis sklypais besidominčio teisėsaugininko viršininkas, STT Kauno valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Vytautas Stankevičius nuo komentarų susilaikė. Jo teigimu, M.Vasiliausko veiksmus būtų galima vertinti, sulaukus patikrinimo išvadų.

„Mano mama – verslininkė, ji dažnai būna išvykusi į užsienį. Nieko bloga, kad jai išvykus aš parodau žmogui kokį sklypą, juolab kad dabar atostogauju. Pagal tokią logiką močiutei bulvių negalėčiau nukasti, nes ji ateityje jas galbūt pardavinės, o aš būsiu susijęs su žemėtvarkininkais”, – dėstė STT tyrėjas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.