Į seniūnus – tik su biomediko diplomu

Kauno rajono savivaldybėje iš naujo bus skelbiami Batniavos ir Linksmakalnio seniūnų konkursai. Kilo įtarimų, kad ankstesniųjų sąlygos buvo pritaikytos konkretiems kandidatams, rašo „Kauno diena“.
Į tai, kad skirtingų seniūnijų vadovams keliami nevienodi reikalavimai, dėmesį atkreipė Kauno rajono tarybos nariai Artūras Orlauskas ir Arūnas Karlonas.

Į Batniavos seniūno pareigas galėjo pretenduoti asmuo, turintis aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą socialinių mokslų ar biomedicinos mokslų studijų srities išsimokslinimą. Linksmakalnio seniūnu galėjo tapti tik humanitarinių mokslų, meno arba socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą turintis pretendentas.

„Trūko, kad į konkursų sąlygas būtų įrašytos pretendentų pavardės“, – ironizavo A.Orlauskas. „Esu dirbęs seniūnu, todėl žinau, kad visose seniūnijose jų darbas yra vienodas“, – pastebėjo A.Karlonas.

Valstybės tarnybos departamentas atsiuntė raštą Kauno rajono savivaldybei, kuriame abejojama, ar tas pačias funkcijas vykdysiantiems valstybės tarnautojams tikslinga nustatyti skirtingus specialiuosius reikalavimus.

Departamentas rekomendavo sustabdyti konkursus ir suvienodinti arba argumentuotai pagrįsti seniūnų pareigybių reikalavimus išsilavinimui. Perspėjama, kad Valstybės tarnybos departamentas stebės minėtus konkursus. Artimiausiu metu bus paskelbti nauji abiejų seniūnų konkursai.

„Nežinau, kaip taip atsitiko. Kažkas neapsižiūrėjo ir paliko tą nesąmonę. Valstybės tarnybos departamentas įstatymų pažeidimo neįžvelgė, tačiau mes, kaip buvo rekomenduota, suvienodinome reikalavimus abiem seniūnams“, – teisinosi savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius. Be jo žinios negalėjo būti parengti reikalavimai seniūnams.

Neoficialiais „Kauno dienos“ duomenimis, į seniūnų postus ketinta paskirti konservatorių ir socialdemokratų atstovus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.