V.Uspaskichas toliau bus laikomas namų arešte

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį paliko galioti finansinėmis machinacijomis įtariamam Darbo partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui paskirtą namų areštą.
Namų arešto sąlygomis daugiau nei pusę metų gyvenantis politikas eismo prašė panaikinti žemesnės instancijos teismo sprendimą pratęsti jam paskirto namų arešto terminą dar pusantro mėnesio laikotarpiui.

Vilniaus apygardos teismo nutartis galutinė ir neskundžiama.

Namų areštas V.Uspaskichui buvo skirtas pernai rugsėjo 27 dieną. Dieną prieš tai jis buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, kai grįžo po ilgo slapstymosi Rusijoje. Pareigūnai sulaikytajam pareiškė pirminius įtarimus.

Skyrus namų areštą, V.Uspaskichas nuo 20 val. iki 8 val. turi būti nuolatinėje gyvenamojoje vietoje Kėdainių mieste, taip pat neišvykti iš Kėdainių, išskyrus atvejus, kai yra šaukiamas atvykti pas ikiteisminio tyrimo pareigūnus, prokurorą ir teismą. Jam taip pat draudžiama bendrauti su kitais šios bylos įtariamaisiais.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas kovo 20 dieną nutartimi pratęsė namų arešto terminą 1 mėnesiui ir 15 parų.

V.Uspaskichas šio teismo prašė sušvelninti jam paskirtą kardomąją priemonę – pakeisti namų areštą į ketvirtį milijono litų užstatą. Tačiau ikiteisminio tyrimo teisėjas tokio prašymo netenkino ir pratęsė namų areštą pusantro mėnesio terminui.

Skundu įtariamasis Vilniaus apygardos teismo prašė ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartį panaikinti kaip neteisėtą ir nepagrįstą, nes, pasak jo, šios kardomosios priemonės paskyrimo pagrindai yra išnykę, be to teismas neatsižvelgė į tai, kad nustatytos namų arešto sąlygos dirbtinai varžo jo galimybes vadovauti Darbo partijai bei užsiimti kita politine veikla.

Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas, tyręs Darbo partijos bylą, jau pradėjo rašyti kaltinamąjį aktą. Surašius jį, byla iš karto pasieks teismą. Manoma, kad tai įvyks dar šį mėnesį.

Ikiteisminis tyrimas Darbo partijos byloje buvo baigtas pernai gruodžio pabaigoje.

Apie baigtą tyrimą buvo pranešta keturiems įtariamiesiems – Darbo partijos pirmininkui V.Uspaskichui, buvusiam Darbo partijos atsakingajam sekretoriui Vytautui Gapšiui, anksčiau Darbo partijos centrinei būstinei vadovavusiai Vitalijai Vonžutaitei, Darbo partijos iždininkei Marinai Liutkevičienei, jų gynėjams bei Darbo partijos advokatui V.Bužinskui.

2007-ųjų gruodžio pradžioje finansinėmis machinacijomis įtariamam Darbo partijos pirmininkui Generalinėje prokuratūroje buvo pareikštas naujas įtarimas – V.Uspaskichas įtariamas 2004-2006 metais organizavęs apgaulingą Darbo partijos buhalterinę apskaitą.

Remdamiesi bylos medžiaga, prokurorai taip pat įtaria, kad ataskaitos ir deklaracijos su žinomai neteisingai duomenimis buvo teikiamoms valstybinėms institucijoms – VRK, mokesčių inspekcijai, ,,Sodrai” ir kitoms.

,,Byloje yra pakankamai duomenų manyti, kad Darbo partijos veikloje galėjo būti panaudotos tokios pinigų sumos. Jeigu pagal įstatymą tos sumos nebuvo tinkamai apskaitytos ir deklaruotos, toks finansavimas buvo neteisėtas”, – yra sakęs prokuroras S.Verseckas, žurnalistų paklaustas, ar byloje minimi nuslėpti beveik 25 milijonai litų, ir ar aiškūs pajamų šaltiniai.

V.Uspaskichui gresia teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimas, piniginė bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Generalinė prokuratūra jau anksčiau areštavo Darbo partijos lėšas, skirtas kaip valstybės dotacijas. Taip nuspręsta siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, kuris gali būti pareikštas teisme Darbo partijos byloje dėl galimų nusikaltimų valstybės finansų sistemai.

2006-siais pateikus pirminius įtarimus Darbo partija buvo kaltinama nuslėpusi apie 8 mln. litų pajamų, nedeklaravusi apie 7 mln. litų išlaidų.

Pagal dabar pareikštus įtarimus Darbo partija įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, bei nesumokėjus apie 4 mln. litų mokesčių.

Šiuos įtarimus prokurorai formuluoja kaip galutinius prieš baigiant tirti bylą ir perduodant ją teismui.

Kėdainių verslininką 47 metų V.Uspaskichą, anksčiau dėl skandalų netekusį ūkio ministro ir Seimo nario postų, Lietuvos teisėsauga įtaria apgaulingų duomenų apie jo vadovautos partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Tirdami Darbo partijos finansinę veiklą, prokurorai yra atlikę kratas Darbo partijos būstinėje ir kitur, paėmė kompiuterius, liudytojų parodymus davė būrys Darbo partijos parlamentarų.

Partijos įkūrėjas V.Uspaskichas po ilgo slapstymosi Rusijoje nuo Lietuvos teisingumo į Lietuvą grįžo pernai rudenį. Spalį jam nepavyko laimėti savivaldos rinkimuose, tačiau jis vėl išrinktas Darbo partijos vadovu.

Prokuratūra teismui perduos dalį savo tyrimo. Dabar perduodama byla susijusi su Darbo partijos buhalterine apskaita, tuo tarpu Europos Sąjungos struktūrinių fondų panaudojimą prokurorai tebetiria toliau.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "V.Uspaskichas toliau bus laikomas namų arešte"

  1. Ag

    😉 Partijos įkūrėjas V.Uspaskichas po ilgo slapstymosi Rusijoje nuo Lietuvos teisingumo į Lietuvą grįžo pernai rudenį… BUVO INIRTINGAI PAIEŠKOMAS ir P A T S 😯 sugrįžo…..Ką dar galima pasakyti apie operatyvininkų darbą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.