Vyriausybė neigia A.Kubiliaus teiginius dėl „Leo” steigimo dokumentų

Vyriausybė neigia Seimo vicepirmininko Andriaus Kubiliaus teiginius, esą „Leo” steigimo sutarčių projektuose nėra įtvirtintos Seimo priimtos bei šalies prezidento nurodytos nuostatos.
„Ūkio ministerijos Vyriausybei pateiktos dokumentų projektų nuostatos visiškai atspindi Seimo šių metų vasario mėnesį priimto Atominės elektrinės įstatymo nuostatas”, – teigiama Vyriausybės pranešime.

A.Kubilius pirmadienį pareiškė, kad Vyriausybės ir „NDX energijos” sutarčių dėl nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo” steigimo projektuose nėra įtvirtintos Seimo priimtos nuostatos, pirmiausia dėl „Leo LT” tikslo – esą juose yra išlikusi sena formuluotė: socialiai atsakingai siekti naudos sau ir savo akcininkams.

Pasak Vyriausybės pranešimo, „Leo LT” įstatų bei Akcininkų sutarties projektuose numatyta, kad ji turi siekti savo veiklos tikslo, dalyvaudama įgyvendinant pagrindinį Lietuvos elektros energetikos uždavinį – saugiai, patikimai ir efektyviai aprūpinti vartotojus elektra, taip pat privačios iniciatyvos pagrindu integruoti šalies elektros energetikos sistemą į Europos Sąjungos sistemas, įskaitant ir strateginius projektus – jungčių su Lenkija ir Švedija bei naujos atominės elektrinės Lietuvoje statyba, bet jomis neapsiribpjant.

Įstatų projekto nuostata, numatanti, kad „Leo LT” turi socialiai atsakingai siekti naudos sau ir visiems bendrovės akcininkams, atitinka Atominės elektrinės įstatymo nuostatas bei bendrus vakarietiškus akcinių bendrovių funkcionavimo principus, teigia Vyriausybė.

Oficialiai patvirtinta, kad premjero Gedimino Kirkilo vadovaujamas „Leo LT” Priežiūros komitetas įmonės steigimo dokumentų projektus planuoja svarstyti šį trečiadienį. Dokumentai kol kas viešai neskelbiami.

Slaptos sutartys jau yra pateiktos ir Seimui – su jomis gali susipažinti tik su slapta informacija dirbti galintys parlamentarai.

Pagal sutarčių projektus valstybė valdys 61,7 proc., „NDX energija” – 38,3 proc. „Leo” akcijų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.