NATO susitarė dėl Albanijos ir Kroatijos stojimo

NATO šalys sutaria, kad Albanijai ir Kroatijai turėtų būti pasiūlyta stoti į Aljansą, bet Graikijos veto kabo virš Makedonijos kandidatūros, vėlai trečiadienį pranešė NATO atstovas.

„Galima sakyti, jog šiuo metu yra konsensusas dėl (to, kad) dviem iš trijų valstybių būtų pasiūlyti kvietimai pradėti derybas dėl prisijungimo”, – per NATO viršūnių susitikimą Bukarešte sakė vyriausiasis atstovas Jamesas Appathurai (Džeimsas Apaturajus).

„Aljanse taip pat yra vieninga nuomonė, kad trečiajai šaliai, Buvusiai Jugoslavijos Respublikai Makedonijai, turėtų būti kuo greičiau pasiūlyta galimybė pradėti derybas dėl prisijungimo”, – sakė jis.

Albanija, Kroatija ir Makedonija labai siekė gauti per šį viršūnių susitikimą kvietimus įstoti į 26 valstybių Aljansą, o pareigūnai ir diplomatai sakė, kad visos jos atitinka techninius stojimo kriterijus.

Tačiau Makedonijos ambicijas blokuoja kaimyninė Graikija, kuri ginčijasi dėl oficialaus jos pavadinimo.

Atėnai atsisako pripažinti Makedonijos pavadinimą, nes taip pat vadinasi viena šiaurinė Graikijos provincija ir tai esą galėtų reikšti pretenzijas į jos teritoriją.

Makedonijos konstitucinis pavadinimas yra Makedonijos Respublika, ir Skopjė nori, kad toks pavadinimas būtų naudojamas tarptautinių santykių srityje, išskyrus santykius su Atėnais, kur būtų susitarta dėl abiem šalims priimtino pavadinimo.

„Šiuo klausimu konsensuso nėra, – po vakarienės sakė Graikijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Jorgas Kumucakas (Giorgos Koumoutsakos). – Teisybės dėlei reikia pridurti, kad rytoj įvyks kitas diskusijų ratas, bet aš jaučiu, kad laiko susitarti šiuo klausimu nebus”.

„Jaučiu, kad Graikija negalės duoti savo sutikimo”, – pridūrė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.