Daugiabučių gyventojai atsisako šilumos

Taupesni gyventojai šildymo sezoną baigia anksčiau – jie, pasinaudodami įstatymais įtvirtinta savo teise, atsisako tiekiamos šilumos. Tuo tarpu šilumininkai baigia perskaičiuoti kito šildymo sezono kainas – daugumai įmonių jos patvirtintos 5-75 proc. didesnės.

Lietuvos daugiabučių namų savininkų bendrijų federacijos prezidento Juozo Antanaičio teigimu, visi šilumos vartotojai laukia šildymo sezono pabaigos, tačiau nekantriausieji šilumos tiekimo jau atsisako ir dėl to esą nukenčia jų kaimynai. „Visiškai nesutinku, kad dalis daugiabučio gyventojų gali nuspręsti, kada baigti šildymo sezoną. Šiluma – personali prekė, ją perka ne bendrija, ne namas, o butas. O maži vaikai? O ligoti žmonės? O norintys ir išgalintys gyventi patogiai? Kodėl jie turi kentėti?“ – „Respublikai“ sakė J.Antanaitis.

Pasak jo, šilumos tiekėjas sutartį dėl šilumos tiekimo su individualiu asmeniu nutraukti gali tik jeigu gresia pavojus statiniui arba žmogaus gyvybei. Sutartyje nėra kitų sąlygų, pagal kurias tiekėjas gali nutraukti šilumos tiekimą šildymo sezono metu, tam prieštarauja ir Civilinis kodeksas.

Pernai sostinėje šildymo sezonas baigėsi balandžio 16 d.

Pasibaigęs šildymo sezonas vartotojams tebus trumpas atokvėpis. Mat patvirtinus naują šilumos kainų skaičiavimo metodiką, šilumininkai jau puolė kelti įkainius. Naujos kur kas didesnės kainos įsigalios jau liepą, o jų svorį pajusime prasidėjus kitam šildymo sezonui.

Iš visų Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijai (LŠTA) priklausančių įmonių Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) kol kas nepatvirtino naujų kainų tik trims bendrovėms: „Visagino energijai“, „Birštono šilumai“ ir Mažeikių šilumos tinklams. Šiuose miestuose šilumos megavatvalandės (MWh) kaina tebeskaičiuojama pagal senuosius įkainius – atitinkamai 46,2, 144,5 ir 148,5 Lt/MWh.

Sostinėje liepą šilumos kaina bus pakelta 18,4 proc. – iki 145,7 Lt/MWh. Kauniečiams ir klaipėdiečiams vasarą šiluma pabrangs atitinkamai 22,6 ir 28,9 proc. – iki 146,7 ir 159,4 Lt/MWh.

Skaudžiausiai naujas kainas savo kišenėje pajus Prienų ir Anykščių gyventojai. Jiems liepą įsigalios didžiausi šalyje tarifai – atitinkamai 243,3 ir 225,8 Lt/MWh. Neką nuo jų atsiliks Vilkaviškio ir Biržų gyventojai, kuriems kaina pakils iki atitinkamai 217,2 ir 211,9 Lt/MWh.

Vilniaus rajono šilumos tinklams VKEKK kainą leido didinti net 74,6 proc. – iki 209,5 Lt/MWh. Kitiems šilumos tiekėjams kainos kartelė pakelta ne daugiau kaip 45-50 proc. LŠTA skaičiavimais, vidutinė megavatvalandės kaina liepą šalyje pakils 18,4 proc. – iki 152,80 Lt. Perskaičiavus kainos dar nepakeitusių įmonių rodiklius, šuolis gali siekti ir 19 proc.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.