Parolimpiečiai piktinasi, kad naujuoju įstatymu jiems neskiriamos rentos

Parolimpiečiai piktinasi, kad priėmus naująjį Kūno kultūros ir sporto įstatymą jiems nenumatytos rentos už laimėjimus pabaigus sportininko karjerą.
Jausdami diskriminaciją, jie kreipėsi į Seimo narį Gediminą Jakavonį.

„Mano nuomone, yra neteisinga išskirti ir nuvertinti mūsų parolimpiečius tiek žmogaus teisių prasme, tiek dėl jų indėlio garsinant Lietuvos vardą. Juk pasaulyje olimpinė idėja tapatinama tiek su olimpinėmis, tiek su parolimpinėmis žaidynėmis. Taigi, nei olimpiniai čempionai, nei parolimpiniai čempionai nėra atskiriami bei diskriminuojami“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė G.Jakavonis.

Parolimpiečius labiausiai papiktino naująją įstatymo redakciją ruošusios darbo grupės vadovo, parlamentaro Algimanto Salamakino teiginiai. Svarstant pasiūlymus rentas suteikti ir neįgaliems sportininkams, jis esą pasakė, jog neįgalūs sportininkai ir šiaip yra socialiai apsaugoti, be to, esą taip bus skatinama sportininkus susižaloti, ateiti į parolimpines žaidynes ir be vargo laimėti aukso medalį, nes čia neva yra mažesnė konkurencija nei olimpinėse žaidynėse.

„Noriu pasakyti, kad šis teiginys ypatingai mus įžeidė, visus neįgaliuosius sportininkus“, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius Gintaras Zavackas.

Naujasis įstatymas buvo priimtas kovo 20 dieną. Juo reglamentuojama sporto federacijų veikla, licenzijavimas, o laimėjimų pasiekusiems sportininkams skiriama 1,5 vidutinio darbo užmokesčio (VDU) dydžio mėnesinė renta.

Rentos nebūtų mokamos, jeigu sportininkas buvo sučiuptas vartojęs dopingą, jam yra įsiteisėjęs apkaltinamasis nuosprendis arba jis neatsisako valstybinės pensijos. Įstatyme nenumatyta, kad rentas galėtų gauti neįgalūs sportininkai, pasiekę tarptautinių laimėjimų.

Ankstesnis Kūno kultūros ir sporto įstatymas buvo priimtas prieš 11 metų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.